ua en ru

Кабмін має намір запустити другий рівень пенсійної системи в 2012 р

Автор: RBC.UA
Другий рівень пенсійної системи - накопичувальний - повинен запрацювати з 2012 р. і існуватиме разом з солідарною системою, заявив віце-прем'єр по економічних питаннях Сергій Тігіпко.

Другий рівень пенсійної системи - накопичувальний - повинен запрацювати з 2012 р. і існуватиме разом з солідарною системою, заявив віце-прем'єр по економічних питаннях Сергій Тігіпко, пише видання "Комерсант-Україна".

Реформа торкнеться 41% платників пенсійних внесків, яким в 2012 р. буде більше 35 років. Решти працюючих громадян реформа торкнеться у міру їх дорослішання. Стартова ставка відрахувань планується на рівні 2% від щомісячного доходу з поступовим збільшенням до 7% до 2017 р. На цю ж суму знизиться розмір страхового внеску платників в солідарну систему.

Через впровадження нового пенсійного механізму Пенсійний фонд в 2012 р. позбудеться 3,6 млрд грн доходів. Тому голова фонду Борис Зайчук вчора попросив уряд передбачити компенсаційні джерела.

За словами С.Тігіпка, скорочення дефіциту фонду відбуватиметься за рахунок легалізації зарплат і ринку зайнятості, збільшення пенсійного стажу, диференційованого підходу до оподаткування доходів і стимулювання продовження трудової діяльності громадян по досягненню ними пенсійного віку.

На думку провідного наукового співробітника Інституту демографії НАН України Лідії Ткаченко, ухвалення двопроцентної ставки відрахувань до накопичувального фонду буде менш болючим для солідарної системи, але по політичних мотивах розмір ставки можуть так і не збільшити до запланованого рівня.

За словами заступника міністра економіки Ірини Крючкової, в міністерстві не підтримують введення накопичувальної системи в 2012 р., проте альтернативних термінів реалізації реформи не пропонують. І.Крючкова побоюється, що вилучені з солідарної системи кошти будуть направлені до недержавних пенсійних фондів.

Нагадаємо, 23 червня ц.р. Президент України Віктор Янукович заявив, що Пенсійний фонд (ПФ) недоотримав 4,5 млрд грн. На його думку, зростання суми недоїмки до Пенсійного фонду свідчить про недостатню роботу Комісії з погашення заборгованості по заробітній платі (ЗП).

Нагадаємо, 2 червня ц.р. постійний представник МВФ в Україні Макс Альєр, коментуючи програму урядових реформ, заявив, що «реформи пенсійної системи вірно визначаються як основні пріоритети, проте заходи, виписані в рамках етапів реформи, повинні бути амбітнішими, з огляду на масштаб охоплення і терміни введення для того, щоб забезпечити вирішення проблем у цій сфері».

Як раніше заявив міністр праці та соціальної політики Василь Надрага, мінімальна пенсія в Україні складе 734 грн до кінця 2010 р. В.Надрага зазначив, що в травні ц.р. з 13,7 млн пенсіонерів 9,7 млн отримали надбавки до пенсій відповідно до закону про підвищення соціальних стандартів.

15 квітня, в листі про наміри уряду України до директора-розпорядника МВФ Домініка Стросс-Кана, Кабмін обіцяв реформувати пенсійну систему. Зокрема, знизити виплати працюючим пенсіонерам до 50% від загального розміру (але не нижче прожиткового мінімуму). Уряд також зобов'язався реформувати механізм пенсійних нарахувань.

У березні ц.р. прем'єр-міністр заявив про намір діючого Кабінету міністрів України, з метою подолання кризи, протягом 2-3 років "вийти на самофінансування Пенсійного фонду".