Кабмін має намір збільшити статутний капітал "Нафтогазу" на 4 млрд грн

Кабінет міністрів прийняв рішення про збільшення статутного капіталу Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" на 4 млрд грн шляхом випуску додаткових акцій існуючої номінальної вартості із збереженням 100% акцій у власності держави.

Кабінет міністрів прийняв рішення про збільшення статутного капіталу Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" на 4 млрд грн шляхом випуску додаткових акцій існуючої номінальної вартості із збереженням 100% акцій у власності держави. Про це йдеться у постанові Кабіна від 24 жовтня 2011 р. № 1088.

Міністерству фінансів доручено здійснити випуск облігацій внутрішньої державної позики в розмірі 4 млрд грн із строком обігу 6-7 років та відсотковою ставкою доходу на рівні не вище 9,5% річних і внести їх від імені держави в оплату додаткових акцій "Нафтогазу".

"Нафтогазу" доручено забезпечити використання отриманих облігацій внутрішньої державної позики у господарській діяльності відповідно до статуту компанії.

Міністерству енергетики та вугільної промисловості доручено прийняти рішення про приватне розміщення додаткових акцій "Нафтогазу" і забезпечити здійснення заходів, пов'язаних з виконанням цієї постанови. Придбання зазначених акцій здійснюється шляхом їх обміну на облігації внутрішньої державної позики.

Нагадаємо, 26 жовтня своєю постановою Кабінет міністрів України збільшив статутний капітал НАК "Нафтогаз Украіни" на 3,5 млрд грн - до 45 млрд 840 млн 905 тис. грн. До того, статутний капітал НАК становив 42 млрд 340 млн 905 тис. грн

Відзначимо, раніше статутний капітал НАК становив 42 млрд 340 млн 905 тис. грн. До цього рівня уряд збільшив капітал «Нафтогазу» 23 травня. Тоді ж, Кабмін постановив збільшити статутний капітал Національної акціонерної компанії "Нафтогаз Україна" на суму 3,5 млрд грн шляхом випуску додаткових акцій чинної номінальної вартості із збереженням 100% акцій у власності держави.

У вересні повідомлялося, що Кабінет міністрів планує випустити облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) на 12 млрд грн для додаткової емісії НАК "Нафтогаз України".

В кінці січня ц.р. Кабінет міністрів України збільшив статутний капітал НАК "Нафтогаз України" на 7,4 млрд грн - до 37 млрд 340 млн 905 тис. грн.

Раніше 15 жовтня 2010 р.Кабінет міністрів вніс зміни в постанову про збільшення на 12 млрд грн статутного фонду "Нафтогаз України", збільшивши його на 5 млрд 776 млн 191 тис. грн. Також Кабмін вніс зміни до статуту НАК про збільшення кількості простих іменних акцій вартістю 1 тис. грн кожна з 24 млн 164 тис. 174 акцій до 29 млн 940 тис. 905 акцій. Статутний капітал згідно з постановою, склав 29 млрд 940 млн 905 тис. грн.

Зазначимо, чистий прибуток НАК "Нафтогаз України" в I півріччі 2011 р. склав 490 млн 88 тис. грн проти збитку в розмірі 866 млн 712 тис. грн роком раніше. Чистий збиток НАК "Нафтогазу України" за 2010 р. склав 21 млрд 431 млн 345 тис. грн проти прибутку роком раніше.

Нагадаємо, «Нафтогаз» в жовтні 2011 р. перерахувала ВАТ "Газпром" близько 867 млн ​​дол за поставку природного газу в попередньому місяці. В цілому, за даними прем'єр-міністра України Миколи Азарова Україна в 2011 р. сплатила близько 70 млрд грн за газ.

НАК "Нафтогаз України" є вертикально інтегрованою нафтогазовою компанією, що здійснює повний цикл операцій з розвідки та розробки родовищ, експлуатаційного та розвідувального буріння, транспортування та зберігання нафти і газу, постачання природного і скрапленого газу споживачам. Понад 90% нафти і газу в Україні видобувається підприємствами НАК. "Нафтогаз" здійснює переробку газу, нафти та конденсату на п'яти газопереробних заводах, виробляючи на них скраплений газ, моторне пальне та інші типи нафтопродуктів. Компанія також має власну мережу автозаправних станцій.

Нагадаємо, 2 вересня прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що НАК "Нафтогаз України" буде ліквідовано. У той же день Президент України Віктор Янукович доручив прем'єр-міністру Миколі Азарову почати реформування компанії.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top