ua en ru

К.Пауелл: США доведеться змиритися з іранською ядерною програмою

Автор: RBC.UA
США доведеться змиритися з іранською ядерною програмою, заявив колишній держсекретар США Колін Пауелл.

США доведеться змиритися з іранською ядерною програмою, заявив колишній держсекретар США Колін Пауелл, передає РБК з посиланням на Associated Press.

На його думку, міжнародні санкції навряд чи змусять Тегеран відмовитися від розробок у галузі атомної енергетики. Ймовірно, Вашингтону доведеться з цим змиритися, відзначив К.Пауелл.

На думку екс-держсекретаря, не схоже, що США або Ізраїль мають намір почати військову кампанію проти Ірану найближчим часом. За його словами, навряд чи "зірки вишикувалися таким чином", щоб завдавати ударів по місцях передбачуваного виробництва ядерної зброї в Ірані.

У свою чергу, Президент Ісламської республіки Махмуд Ахмадінежад заявив у Нью-Йорку, куди він прибув для участі в сесії Генеральної Асамблеї ООН, що майбутнє належить Ірану. Іранський лідер запропонував США визнати той факт, що його країна відіграє важливу роль у світі. Але Іран "ніколи не прагнув домінувати над іншими країнами", додав М.Ахмадінежад.
Президент Ірану знову підкреслив, що влада країни не намагається створити ядерну зброю, а підтримує ідею світу, вільного від такого виду озброєнь.

Разом з тим він заявив, що ніякі санкції не вплинуть на політику іранського уряду.

Нагадаємо, 19 вересня ц.р. діючий державний секретар США Хілларі Клінтон закликала Іран відмовитися від ідеї розширення військового впливу країни і нарощування її військової могутності. За її словами, "посилення військового потенціалу Ірану викликає у США все більше занепокоєння". При цьому глава Державного департаменту висловила думку, що незадоволені таким розвитком подій і самі громадяни Ісламської республіки.

Відзначимо, 6 вересня ц.р. Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) заявило, що обсяг виробленого Іраном низькозбагаченого урану підвищився з травня 2010 р. приблизно на 15% - до 2,8 т. Таким чином, Іран продовжує реалізацію своєї ядерної програми, незважаючи на жорсткість міжнародних санкцій. У документі говориться, що МАГАТЕ як і раніше стурбована тим, що діяльність Ісламської Республіки, можливо, спрямована на створення ядерної зброї.

31 серпня ц.р. голова нового центру з дослідження термоядерної енергії Асхар Седікзаде заявив, що Іран має намір побудувати свій перший експериментальний термоядерний реактор до 2020 р. Він відзначив, що центр планує прийняти на роботу 100 спеціалістів у цій області для проведення досліджень в рамках національного проекту.