К.Грищенко: Україна вважає газовий проект "Південний потік" дуже дорогим і невиправданим

Четвер 16 вересня 2010 18:17
Автор: RBC.UA
Україна вважає газовий проект "Південний потік" дуже дорогим і невиправданим, заявив сьогодні голова українського зовнішньополітичного відомства Костянтин Грищенко за підсумками переговорів у Москві з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим, повідомляє РБК.

Україна вважає газовий проект "Південний потік" дуже дорогим і невиправданим, заявив сьогодні глава українського зовнішньополітичного відомства Костянтин Грищенко за підсумками переговорів у Москві з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим, повідомляє РБК.

"Ми розраховуємо, що сила аргументів, аналіз цієї ситуації підведе наших російських партнерів до усвідомлення того, що не варто вкладати багатомільярдні інвестиції в проект, який не має ні політичного, ні економічного обгрунтування в нинішніх умовах. Це дуже дороге і непотрібне задоволення - будувати те, без чого можна обійтися", - сказав К.Грищенко.

 В той же час С.Лавров підкреслив, що "мета "Південного потоку" дуже проста - підвищити енергобезпеку Європи". "Південний потік" не направлений проти України, також як і проект Nabbuco. Це абсолютно не пов'язане з тим, що хтось розглядає нинішню владу України як ненадійного постачальника в газовій сфері. У нас навіть думок таких немає", - сказав російський міністр.

 Відзначимо, 7 вересня ц.р. К.Грищенко заявляв, що Україна пропонує РФ відмовитися від будівництва газопроводу "Південний потік", а замість цього модернізувати українську газотранспортну систему. За словами К.Грищенка, Україні потрібно переконати РФ у стабільності транзиту в майбутньому і в тому, що українські газопроводи "будуть модернізовані і зможуть використовуватися протягом багатьох років як найбільш ефективний і надійний спосіб доставки російського газу до Європи".

 У свою чергу прем'єр-міністр України Микола Азаров 27 липня ц.р. заявив про зацікавленість ЄС в модернізації української ГТС. При цьому, М.Азаров підкреслив, що Україна недавно запропонувала проект, альтернативний «Південному потоку». Проте, за його словами, цей проект знаходиться поки у стадії технічної пропозиції.

 Нагадаємо також, що 22 червня ц.р. начальник департаменту інформаційної політики МЗС України Олег Волошин заявив, що "Південний потік" - це необгрунтована витрата коштів.

 На думку посла РФ в Україні Михайла Зурабова, Україна могла б виступити інвестором будівництва "Південного" і "Північного" потоку. Посол нагадав у червні ц.р., що кандидат в Президенти України Віктор Янукович перед другим туром виборів заявляв, що Україна зацікавлена у вкладенні коштів у "Північний" і "Південний" потоки.

 Проект будівництва газопроводу "Південний потік" розрахунковою вартістю близько 10 млрд євро призначений для постачань російського газу до Європи в обхід України.  «Газпром» цей проект реалізує спільно з італійським концерном ENI і французьким Electricite de France (EDF). Передбачається, що морська ділянка газопроводу пройде по дну Чорного моря від компресорної станції "Берегова" на російському узбережжі до узбережжя Болгарії. Його загальна протяжність складе близько 900 км., максимальна глибина - більше 2 км., а продуктивність - 63 млрд куб. м в рік. Євросоюз працює над альтернативним проектом Nabbuco, покликаним понизити залежність Європи від російського газу.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся