ua en ru

К.Ештон: ЄС занепокоєний припущенням про політичну вмотивованість справи Ю.Тимошенко

Автор: RBC.UA
Європейський союз висловлює занепокоєння припущенням про політичну вмотивованість щодо рішення Печерського суду від 23 травня про арешт колишнього прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко. Про це сьогодні заявила верховний представник союзу з питань зовнішньої та безпекової політики та віце-президента комісії Кетрін Ештон.

Європейський союз висловлює занепокоєння припущенням про політичну вмотивованість щодо рішення Печерського суду від 23 травня про арешт колишнього прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко. Про це сьогодні заявила верховний представник союзу з питань зовнішньої та безпекової політики та віце-президента комісії Кетрін Ештон, повідомляє прес-служба БЮТ.

"ЄС уважно спостерігає за останніми подіями у справі Юлії Тимошенко та інших членів колишнього уряду України. На прохання Верховного представника голова Делегації ЄС у Києві підтримує контакт з українською владою щодо останнього рішення суду від 23 травня про арешт Тимошенко. Ми також висловлюємо наше занепокоєння припущеннями про політичну вмотивованість цих справ", - йдеться у повідомленні.

ЄС продовжуватиме підкреслювати для української владі необхідність поваги до верховенства права, яке включає в себе справедливі, безсторонні та незалежні судові процеси.

"Ми звертаємо увагу на небезпеку провокування відчуття того, що судові заходи застосовуються вибірково, тому ми наголошуємо на важливості гарантування максимальної прозорості розслідувань, судового переслідування та судових процесів. Ми вважаємо ці принципи особливо значущими для країни, з якою ми маємо намір вступити у глибші договірні відносини, побудовані на політичній асоціації. Ми також нагадуємо, що Україна наразі головує у комітеті міністрів Ради Європи", - йдеться у заяві.

Нагадаємо, 24 травня ц.р. Генеральна прокуратура України (ГПУ) пред'явила лідеру ВО "Батьківщина" Юлії Тимошенко звинувачення у справі про газові контракти з Росією. В прес-службі ГПУ повідомили, що завершено розслідування кримінальної справи за обвинуваченням Ю.Тимошенко у скоєнні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 365 КК України за фактом перевищення нею службових повноважень під час підписання газових угод.

23 травня ц.р. Ю.Тимошенко зустрілася в Києві з послами країн Європейського Союзу в Україні, представила їм своє бачення ситуації в країні і розповіла про порушені проти неї та інших колишніх членів уряду кримінальні справи. Зустріч відбулася в представництві ЄС в Україні.

Раніше 23 травня ц.р. начальник відділу Генпрокуратури Олег Пушкар заявив, що Ю.Тимошенко затримана за рішенням Печерського суду "на час проведення слідчих дій". У той же день у прес-службі ГПУ повідомили, що питання про можливе взяття під варту Ю.Тимошенко "ще не вирішене".

Відзначимо, 18 травня Р.Кузьмін заявив, що стосовно Ю.Тимошенко може бути змінений запобіжний захід на взяття під варту. Р.Кузьмін зазначив, що "слідчий буде змушений вдатися до таких дій, якщо Ю.Тимошенко та її захисники будуть ухилятися від проведення слідчих дій".

Як повідомлялося, 15 квітня 2011 р. В. Пшонка заявив, що дії екс-прем'єра, лідера партії "Батьківщина" Ю.Тимошенко під час укладання газових контрактів з Росією в 2009 р. погрожували економіці країни. Генпрокурор заявив, що стосовно Ю.Тимошенко порушено кримінальну справу за перевищення влади.

Як відомо, в постанові про порушення справи № 49-3151, врученому Ю.Тимошенко 13 квітня, йдеться, що 19 січня 2009 р. вона, "перевищуючи надану їй владу і службові повноваження, особисто прийняла і затвердила своїм підписом і печаткою Кабінету міністрів письмову директиву НАК "Нафтогаз Україна" на переговорах з ВАТ "Газпром" про купівлю-продаж природного газу в 2009-2019 рр. ", що призвело до суттєвих збитків для держави.