J.P.Morgan Chase збільшив чистий прибуток за рік удвічі

Чистий прибуток J.P.Morgan Chase & Co., одного з найбільших американських банків, виріс за підсумками минулого року в 2,1 разу і склав 11,7 млрд дол. в порівнянні з 5,61 млрд дол., отриманими роком раніше. У IV кварталі чистий прибуток банку зріс у 4,7 разу - до 3,3 млрд дол., передає Reuters.

Чистий прибуток J.P.Morgan Chase & Co., одного з найбільших американських банків, виріс за підсумками минулого року в 2,1 разу і склав 11,7 млрд дол. в порівнянні з 5,61 млрд дол., отриманими роком раніше. У IV кварталі чистий прибуток банку зріс у 4,7 разу - до 3,3 млрд дол., передає Reuters.

При цьому виручка банку за підсумками року виросла на 49% і склала 100,4 млрд дол. проти 67,3 млрд дол. в 2008 р. Виручка за звітний квартал досягла 23,16 млрд дол. і стала на 34,5% вище за аналогічний показник за IV квартал 2008 р., зафіксований на позначці 17,23 млрд дол.

Результати другого за величиною банку США в цілому виявилися відчутно вищими за прогнози аналітиків. Щоправда, показник виручки за підсумками минулого кварталу розчарував учасників ринку, які розраховували на допомогу банку в розмірі 26,8 млрд дол.

"Опублікований звіт у цілому виглядає досить сильним. Створюється відчуття, що практично всі підрозділи банку вийшли на докризовий рівень. Єдиною слабкою ланкою залишається підрозділ роздрібного банку", - вважає голова Hill-Townsend Capital Гарі Таунсенд. За його словами, рівень прострочень за кредитними картками та іпотечними кредитами все ще високий, але останнім часом ситуація стабілізувалася.

У свою чергу керуючий партнер Harris Financial Group Джеймі Кокс відзначає, що в даний час J.P.Morgan є лідером серед американських банків. "Це дуже добре керований банк з відмінною капіталізацією. Поки J.P.Morgan доводиться збирати резерви на випадок чергової кризи, але це процес тимчасовий", - упевнений експерт.
Згоден з колегами і президент Holland & Co Майкл Холланд: "Фінансова звітність банку приємно здивувала учасників ринку. Думаю, менеджменту J.P.Morgan треба віддати належне: це прекрасна команда". За словами експерта, завдяки звіту банку з'явилася надія на більш швидке, ніж очікувалося, відновлення банківського сектору США.

Щоправда, настільки оптимістичну точку зору поділяють далеко не всі аналітики. За словами партнера BGC Partners Девіда Бьюїк, фінансова звітність банку розчарувала учасників ринку. "Підрозділ інвестиційного банкінгу функціонує гірше, ніж очікувалося. При цьому все ще не в найкращій формі знаходяться підрозділи кредитних карт і роздрібного банкінгу. Складається відчуття, що до повного відновлення економіки США ще дуже далеко", - підкреслює експерт.

Аналогічної точки зору дотримується і провідний стратег Saxo Bank Крістіан Теглланд: "Слабкою ланкою банку залишаються його втрати по кредитах". За словами експерта, фінансовий звіт J.P.Morgan трохи розчарував учасників ринку. "Поки незрозуміло, чи вдасться банку реалізувати заявлені цілі з прибутку на 2010 р. Ми налаштовані досить скептично", - сказав К. Теглланд.

Нагадаємо, J.P.Morgan Chase & Co J.P.Morgan Chase, ДжейПіМорган Чейз - одна з найстаріших фінансових компаній світу. Головний офіс знаходиться у Нью-Йорку. Працює в сфері інвестицій, фінансових послуг, керування приватними капіталами. Клієнтами банку є багато урядів країн світу. З активами у 1,4 трлн. дол. підприємство є 3-ою за розміром банківською інституцією у США.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся