ru ua

Ізраїль відновлює переказ коштів Палестині

Автор: RBC.UA
Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху повідомив про відновлення перерахування Палестинської автономії податків і мит, які ізраїльський уряд збирало від його імені.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху (на фото) повідомив про відновлення перерахування Палестинської автономії податків і мит, які ізраїльський уряд збирало від його імені. Про це повідомляє ВВС.

Перекази були перервані в листопаді минулого року у відповідь на звернення палестинців в ООН за визнанням державності.

Рішення Нетаньяху про відновлення перерахувань послідувало за першим офіційним візитом Президента США Барака Обами в Ізраїль і на Західний берег річки Йордан на минулому тижні.

Обама неодноразово закликав конфліктуючі сторони відновити мирні переговори.

Згідно з даними Палестини, 100 млн доларів, що збираються щомісяця у вигляді податків і мит, складають від половини до двох третин внутрішнього доходу ПА. Решті бюджет автономії формується із зовнішніх фінансових надходжень (арабські країни, США, ЄС та ін)

Читайте також: Ізраїль припиняє переказ коштів Палестині

Нагадаємо, що наприкінці листопада Палестина була визнана державою зі статусом спостерігача в ООН. Влада Ізраїлю відмовилися визнати рішення Генасамблеї ООН про присвоєння палестинцям такого статусу, пригрозивши "ефективним і чутливим" відповіддю і заявив, що підвищення Генеральною Асамблеєю ООН статусу Палестинської автономії до "держави-спостерігача" підриває мир в регіоні. Надавши Палестині статус держави-спостерігача, ООН де-факто визнала Палестину державою.

В останній раз Ізраїль заморожував переклад податків палестинцям в листопаді 2011 р., коли Палестинська автономія була прийнята до лав UNESCO в якості повноправного члена.