ua en ru

Ізраїль успішно випробував нову систему ПРО "Праща Давида" (фото)

Автор: RBC.UA
В Ізраїлі успішно пройшли випробування новітньої системи протиракетної оборони (ПРО) "Праща Давида" (David's Sling), відомої також як "Чарівна паличка". "Праща Давида" покликана стати частиною багаторівневого захисту від ракетних обстрілів, повідомляє Associated Press з посиланням на військове джерело.

В Ізраїлі успішно пройшли випробування новітньої системи протиракетної оборони (ПРО) "Праща Давида" (David's Sling), відомої також як "Чарівна паличка". "Праща Давида" покликана стати частиною багаторівневого захисту від ракетних обстрілів, повідомляє Associated Press з посиланням на військове джерело.

Читайте також: Лідер "Хезболли" загрожує Ізраїлю "тисячами ракет"

Система ПРО "Праща Давида" призначена для перехоплення ракет середньої дальності (до 300 км). Вона пройшла випробування 25 листопада, збивши снаряд на півдні Ізраїлю.

Від можливих загроз з боку Ірану країну захищає ізраїльський протиракетний комплекс "Ерроу" (Arrow), створений за участю американських компаній і розрахований на нейтралізацію ракет великої дальності.
Зазначимо, що проти ракет малої дальності, випущених бойовиками із сектора Гази або партизанами із руху "Хезболлах" у Лівані, діє "Залізний купол", який збив сотні ракет за час останнього арабо-ізраїльського конфлікту.

Крім того, Ізраїль використовує систему ПРО американського виробництва Patriot, розраховану на ракети середньої дальності.

За даними місцевих ЗМІ, випробування "Пращі Давида" планувалося провести у 2013 р., але термін був перенесений через "загальне відчуття екстреності", а також у зв'язку з недавнім конфліктом з палестинськими бойовиками, які за півтора тижні випустили тисячі ракет по Ізраїлю.

Читайте також: Ізраїльська розвідка виявила іранське судно з вантажем ракет для сектора Гази, - джерела

Міністерство оборони Ізраїлю не розкриває тактико-технічних характеристик "Пращі Давида". За інформацією ЗМІ, основною метою комплексу буде перехоплення ракет дальністю від 70 до 300 кілометрів, якими переважно озброєні бойовики ліванського руху "Хезболлах".

Ізраїль планує прийняти на озброєння комплекс, розробкою якого займаються ізраїльські компанії Rafael, Elta, Elbit спільно з американською Raytheon, у 2014 році.

Раніше повідомлялося, що перехоплення ракет, запущених із сектора Гази в листопаді ц.р., ізраїльською системою ПРО "Залізний купол" за вісім днів до підписаного перемир'я обійшлося Ізраїлю у 25-30 млн дол. Загалом, за даними ізраїльського Міністерства оборони, "Залізний купол "(Iron Dome) збив 421 ракету із приблизно 1500 запущених. Військові оцінили ефективність роботи "Залізного куполу" у 87%. Кожен пуск ракети системи Iron Dome обходиться у 30-40 тис. дол.

Читайте також: Імам із сектора Гази оголосив, що порушення перемир'я з Ізраїлем буде вважатися гріхом

Нагадаємо, військова операція Міноборони Ізраїлю тривала з 14 листопада. З 21 листопада між Ізраїлем і "Хамас" було укладено перемир'я. Приводом до спецоперації послужила ракетна атака, розпочата палестинськими бойовиками. ВПС Ізраїлю у відповідь ліквідували лідера угрупування "Бригади Ізеддіна аль-Касама" (бойового крила "Хамаса") Ахмада аль-Джабарі, що обернулося ескалацією конфлікту і загостренням збройного протистояння.

Мета операції "Хмарний стовп" - знищення військової інфраструктури правлячого в Газі ісламського радикального руху "Хамас" і запобігання ракетним обстрілам території Ізраїлю.

Угруповання "Хамас" і "Ісламський джихад" загрожували помститися Ізраїлю. Знищення Джабарі бойовики назвали військовим злочином, а також "підлим і боягузливим діянням". Терористи погрожували "спалити ізраїльські міста", в тому числі, Тель-Авів. Бойовики у відповідь на ліквідацію Джабарі почали обстрілювати ракетами ізраїльську територію. Першими зазнали ракетного обстрілу районні ради Хоф-Ашкелон і Ешколь.

"Хамас" ("Ісламський рух опору") - правлячий у секторі Гази (з 2007 року) палестинський ісламістський рух і політична партія. "Хамас" визнаний терористичною організацією Євросоюзом, Ізраїлем, Канадою, США і Японією, а також заборонений у Йорданії. В Австралії та Великій Британії терористичним визнають тільки військове крило "Хамас".