ru ua

Ізраїль припинив відносини з Радою ООН з прав людини

Автор: RBC.UA
Прес-секретар Міністерства закордонних справ Ізраїлю Ігаль Палмор оголосив про припинення відносин ізраїльського МЗС з Радою ООН з прав людини.

Прес-секретар Міністерства закордонних справ Ізраїлю Ігаль Палмор оголосив про припинення відносин ізраїльського МЗС з Радою ООН з прав людини.

Як повідомляє Associated Press, комісії Ради буде відмовлено в доступі на територію Ізраїлю і на "окуповані" палестинські території. Документи про відмову спостерігачам ООН у відвідуванні Західного берега річки Йордан були підписані міністром закордонних справ Ізраїлю Авігдором Ліберманом, який відомий своїми правими поглядами.

Раніше Ізраїль звинувачував ООН в пропалестинськый позиції і загостренні уваги на спірних діях єврейської держави відносно палестинської сторони. На думку представників Ізраїлю, у своїх заявах про ситуацію в арабських країнах Раді ООН слід переключити увагу на порушення прав людини.

У лютому 2012 р. Рада ООН прийняла резолюцію про відправку на палестинські території спеціальної комісії з розслідування впливу будівництва єврейських поселень на дотримання прав палестинців. Раніше Рада ООН достроково засудила це будівництво, визнавши, що воно заважає вирішенню близькосхідного конфлікту за формулою "два народи - дві держави".

Як повідомило джерело в дипломатичних колах газеті The Jerusalem Post, Ізраїль буде домагатися того, щоб інші держави також розірвали відносини з Радою з прав людини.