ru ua

Ізраїль почав видобувати газ із власного родовища "Тамар" (відео)

Автор: RBC.UA
Ізраїль приступив до перекачування на берег першої партії власного природного газу, видобутого на шельфі Середземного моря.

Ізраїль приступив до перекачування на берег першої партії власного природного газу, видобутого на шельфі Середземного моря. Про це повідомляє "Ехо Москви".

Місцева влада заявляє про початок ери енергетичної незалежності країни. До вечора газ з родовища "Тамар" повинен по 150-кілометровому підводному трубопроводу досягти узбережжя Ізраїлю.

Країна досі закуповувала енергоносії за кордоном. Запаси "Тамара", розташованого поряд з Хайфою, оцінюються майже в 280 млрд куб. м. Весь цей газ піде, в першу чергу, на внутрішній ринок. Поруч з "Тамара" знаходиться вдвічі більшу родовище "Левіафан", початок експлуатації якого намічено на 2016 р.

Родовище природного газу "Тамар" було виявлено в 2009 р.

Читайте також: Єгипет готовий відновити постачання газу до Ізраїлю на нових цінових умовах

На думку експертів такі родовища природного газу як "Тамар" і "Левіафан" зможуть у майбутньому забезпечити повну незалежність Ізраїлю від Єгипту. Також, крім цього, в майбутньому Ізраїль буде в змозі поставляти досить великий обсяг газу на світовий ринок, що відповідно позначиться на добробуті держави.

Нагадаємо, 23 квітня 2012 р. влада Єгипту заявили, що розривають газовий контракт з Ізраїлем. Згідно з цим договором, Єгипет поставляв природний газ Ізраїлю за ціною нижче ринкової. До цього, Ізраїль отримував приблизно 40% всього споживаного ним газу від Єгипту.

Основною причиною розірвання двосторонньої газової угоди, за заявою влади Єгипту, стала несплата ізраїльською стороною за споживаний газ. Також відзначимо, що починаючи з лютого 2011 р., а саме з моменту, коли у відставку пішов Хосні Мубарак, газовий трубопровід, по якому надходить природний газ, в Ізраїль підривали приблизно 14 разів.