ru ua

Ізраїль демонтує перегородку між ізраїльською і палестинською частинами Єрусалиму

Автор: RBC.UA
Ізраїльські військовослужбовці приступили до демонтажу бетонної перегородки, зведеної 9 років тому для захисту єврейського передмістя Єрусалиму від палестинських обстрілів.

Ізраїльські військовослужбовці приступили до демонтажу бетонної перегородки, зведеної 9 років тому для захисту єврейського передмістя Єрусалиму від палестинських обстрілів, передає Associated Press.

За словами представників військового командування, стіна підлягає знесенню у зв'язку з "зменшенням загрози безпеці", а також підвищенням взаємодії між ізраїльськими і палестинськими силами безпеки.

Відзначимо, стіна була зведена в 2001 р. для захисту жителів району Гіло від палестинських бойовиків.

Нагадаємо, 10 серпня ц.р. американський посланець на Близькому Сході Джордж Мітчелл повідомив, що не зміг добитися від палестинців згоди на проведення прямих переговорів з Ізраїлем.

Палестинська сторона стверджує, що почне прямі переговори тільки після того, як ізраїльський уряд зупинить будівництво поселень і дасть принципову згоду на повернення територій, окупованих в 1967 р.

Раніше прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху заявив, що переговори повинні якомога скоріше перейти в формат прямих. За його словами, ключові питання не можуть бути вирішені, якщо представники сторін не знаходяться за одним столом переговорів.

Головною проблемою, що перешкоджає таким переговорам, в останні місяці стали плани Ізраїлю побудувати нове житло для єврейських сімей в Східному Єрусалимі, на який претендують палестинці.

Нагадаємо, 7 квітня ц.р. міністр закордонних справ Ізраїлю Авігадор Ліберман заявив, що якщо Палестина в наступному році в односторонньому порядку оголосить про свою незалежність, Тель-Авів може анексувати частину Західного берега річки Йордан, а також анулює всі раніше досягнуті угоди про мир.

Раніше прем'єр Палестини, чия влада розповсюджується тільки на Західний берег Йордану, заявив, що у 2011 р., можливо, буде оголошено про створення палестинської незалежної держави. За його словами, це відбудеться в односторонньому порядку, навіть в умовах відсутності мирного договору з Ізраїлем.

19 березня 2010 р. "квартет" міжнародних посередників з близькосхідного врегулювання - Росія, США, ООН, ЄС - закликав Ізраїль заморозити всю поселенську діяльність, розпочату в 2001 р. У заяві зазначалося, що питання статусу Єрусалиму має бути вирішене тільки шляхом переговорів між сторонами.