ua en ru

Виготовлення бюлетенів до виборів Президента України обійшлось в 29,2 млн грн.

Автор: RBC.UA
На виготовлення 36 млн 916 тис. 740 бюлетенів, призначених для першого туру виборів Президента України, Центрвиборчком витратив 29 млн 208 тис. грн. Про це повідомила на прес-конференції заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна.

На виготовлення 36 млн 916 тис. 740 бюлетенів, призначених для першого туру виборів Президента України, Центрвиборчком витратив 29 млн 208 тис. грн. Про це повідомила на прес-конференції заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна.

За її словами, 9 січня поліграфкомбінат "Україна" закінчує виготовлення бюлетенів для першого туру президентських виборів.

Бюлетені виготовлено відповідно до попередніх списків виборців, 0,5% бюлетенів передбачено для резерву.

Ж.Усенко-Чорна також повідомила, що у разі проведення другого туру виборів Президента України на бюлетені планується витратити близько 13 млн грн.

У свою чергу, директор поліграфічного комбінату "Україна" Валентин Музика, заявив, що бюлетені для голосування на виборах Президента України 17 січня 2010 р. "дуже високо захищені", і шансів підробити їх "фактично немає", передає радіо "Свобода".

За його словами, бюлетені надруковані на спеціальному папері французького виробництва з водяними знаками та елементами графічного захисту, які "неможливо підробити". В.Музика додав, що після завершення процесу виготовлення бюлетенів друкарські форми, з яких їх друкували, знищать під наглядом спеціальної комісії.

Нагадаємо, 6 січня ц.р. ЦВК затвердила витрати на 2010 р. на фінансування організації і підготовку президентських виборів в сумі 969,6 млн грн. ЦВК прийняла дане рішення у зв'язку з тим, що ухвалою Кабінету міністрів Міністерство фінансів і Державне казначейство зобов'язані профінансувати витрати на вибори Президента країни на дану суму, оскільки закон про держбюджет на поточний рік не затверджений. В держбюджеті на 2009 р. були передбачені витрати на проведення виборів Президента України в сумі 712 млн 158 тис. 100 грн.

Також сьогодні ЦВК винесла попередження кандидату в Президенти України, чинному главі держави Віктору Ющенку за використання ним підлеглих і ресурсів за основним місцем роботи для ведення передвиборчої агітації за себе та проти інших кандидатів. Це рішення було винесено 13 голосами членів ЦВК, передає кореспондент РБК-Україна. Як повідомила в ході засідання Жанна Усенко-Чорна, порушення виборчого законодавства В.Ющенком полягає в тому, що він у ході робочих візитів регіонами України вів передвиборчу агітацію в робочий час, яка на безкоштовній основі транслювалася НТКУ. Вона зазначила, що це попередження має "більше морально-етичне значення" для В.Ющенка.

Член ЦВК Михайло Охендовський повідомив, що у разі виникнення подібних випадків НТКУ повинно звернутися до кандидата в Президента В.Ющенка із вимогою відшкодувати витрати телекомпанії на трансляцію передвиборчої агітації.

Довірена особа в єдиному загальнодержавному окрузі від кандидата в Президента В.Ющенка Ксенія Ляпіна заявила, що в понеділок сьогоднішнє рішення ЦВК буде оскаржено в Київському апеляційному адмінсуді.

ЦВК також сьогодні зареєструвала 108 спостерігачів від іноземних держав та 948 спостерігачів від міжнародних організацій. Таким чином, станом на сьогодні від іноземних держав зареєстровано 256 осіб, а від міжнародних організацій - 2 тис. 432 особи.

Тим часом моніторингова місія Бюро із демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ оприлюднила черговий, третій за рахунком, звіт про те, як проходить підготовка до президентських виборів в Україні, передає "Голос Америки".

Зокрема, в звіті БДІПЛ міститься інформація про скарги, що надійшли, на наступні порушення: кошти на підготовку виборів на місцях на 2009 р. були виділені із запізненням на два місяці; законодавчо не визначено чітку процедуру реєстрації виборців у день виборів; не визначена процедура реєстрації українських громадян, які голосуватиму за межами України і не стоять на обліку в українських посольствах і консульствах; деякі кандидати на посаду президента, які обіймають офіційні посади і мають доступ до бюджетних коштів, імовірно суміщають свою офіційну роботу з проведенням власних передвиборних кампаній за рахунок платників податків; відзначено випадки підкупу виборців - зокрема, роздача сертифікатів на володіння землею, а також надання безкоштовних послуг різного роду; деякі кандидати намагаються чинити тиск на українські ЗМІ; у грудні закінчилися повноваження глави Вищого адміністративного суду України (саме цей суд розглядає різні скарги, що стосуються процесу виборів), що може поставити під сумнів легітимність рішень суду.