Виборчий список Української платформи "Собор" очолили брати Капранови

З'їзд Української платформи "Собор" сьогодні, 4 серпня, затвердив партійний список кандидатів, передає кореспондент РБК-Україна.

З'їзд Української платформи "Собор" сьогодні, 4 серпня, затвердив партійний список кандидатів, передає кореспондент РБК-Україна.

За дане рішення проголосували 118 з 119 зареєстрованих делегатів, один утримався.

Оте, виборчий список Української платформи "Собор" має такий вигляд: 

1 Капранов Віталій Віталійович, письменник
2 Капранов Дмитро Віталійович, письменник
3 Огризко Володимир Станіславович, дипломат
4 Палій Олександр Андрійович політолог, кандидат політичних наук
5 Компаніченко Тарас Вікторович кобзар, заслужений артист України
6 Слабошпицький Михайло Федотович письменник, секретар ради
Національної спілки письменників
7 Чілачава Рауль Шалвович дипломат, поет, доктор філологічних наук
8 Кірсенко Михайло Володимирович професор, доктор історичних наук
9 Тельнюк Галина Станіславівна музикант
10 Круцик Роман Миколайович голова Київської організації «Меморіал»
11 Кияк Тарас Романович доктор фізико-математичних наук,
академік-секретар НАН України
12 Романчук Олег Костянтинович шеф-редактор журналу «Універсум»
13 Жовніренко Павло Григорович голова Центру стратегічних досліджень
14 Капелюшний Леонід Володимирович сценарист (Одеса)
15 Климончук Оксана Миронівна журналіст
16 Довбенко Михайло Володимирович директор ГО «Інститут відкритої
політики»
17 Тельнюк Леся Станіславівна музикант
18 Музичко Олександр Євгенович кандидат історичних наук (Одеса)
19 Кобець Ольга Семенівна почесний голова Всеукраїнського жіночого
товариства ім.Олени Теліги, застпуник голови всесвітньої української
координаційної ради
20 Мельничук Віталій Григорович економіст
21 Кролевець Сергій Павлович директор Музею історії Києва
22 Карась Анатолій Феодосійович професор, доктор філософських наук
23 Макітра Ярослав Дмитрович політолог
24 Карпенко Андрій Аркадійович юрист (Одеса)
25 Белебеха Іван Олексійович доктор економічних наук, профессор
(Харків)
26 Бірюк Микола Миколайович правозахисник
27 Кульчинський Микола Георгійович журналіст (Рівне)
28 Федорчук Станіслав Сергійович політолог (Донецьк)


Віталій та Дмитро Капранови народилися 24 липня 1967 р. у місті Дубоссари (Молдова) Вищу освіту отримали в Уральському політехнічному інституті та Московському енергетичному інституті за фахом «технічна кібернетика».

На початку 1990-х брати Капранови видавали українську газету "Тинди-ринди" та журнал української фантастики "Брати". Тоді ж почали писати свою першу книжку "Кобзар 2000".

Перший книжковий проект Капранових - каталог книг поштою "Книгоноша". У 2000 р. вони організували видавництво "Зелений пес". До 2007 р. "Зелений пес" став видавати понад 60 назв книг щорічно. У 2007 р. брати Капранови виступили ініціаторами Надзвичайного зборів "Україна - зона культурного лиха". Результатом зборів стало проголошення України зоною культурного лиха і був висунутий ряд вимог і пропозицій влади щодо поліпшення ситуації. У 2007 році заснували премії "Золотий намордник" - за перше місце в рейтингу державного хамства і "Золотий нашийник" - за перше місце в рейтингу іноземного хамства. У 2011 брати Віталій і Дмитро Капранови вирішили вступити в націоналістичну організацію "Тризуб" ім. Степана Бандери" "на знак протесту проти правлячого режиму".

Володимир Огризко - український дипломат, міністр закордонних справ з 2007 по 2009 рік. Діяльність Володимира Огризка на посаді міністра була відзначена програшем в Гаазькому суді суперечки з Румунією за 80% шельфу біля острова Зміїний, а також загрозою оголосити персоною нон грата посла Росії в Україні Віктора Черномирдіна. 3 березня 2009 був відправлений у відставку Верховною Радою. Постанова про відставку, внесена депутатом від ПР містило звинувачення на адресу Огризка в тому, що він погіршив стосунки з Росією, допустив провал у сфері інтеграції з ЄС і не захистив інтереси України при розподілі континентального шельфу. Постанова була підтримана 174 голосами від Партії регіонів, 27 від КПУ і 49 від БЮТ. У вересні 2010 року Огризко вступив до партії "Наша України". У липні 2012 року він склав повноваження члена президії та заступника голови політради партії і припинив своє членство в ній.

Тарас Компаніченко - кобзар, бандурист, керівник ансамблю "Хорея Козацька", заслужений артист України.

Також з'їзд затвердив список кандидатів по одномандатних мажоритарних округах. Від Української платформи "Собор" буде балотуватися 17 кандидатів у народні депутати України: Лендюк Андрій по округу № 23, Жебрівський Павло по округу № 63, Журтяк Євген по округу № 95, Середа Степан по округу № 116, Тустановський Микола по округу № 121, Шкляр Василь по округу № 123, Ладун Ігор по округу № 137, Матчук Віктор по округу № 152, Ляшецький Анатолій по округу № 156, Кулик Руслан по округу № 165, заливаю Олександр по округу № 171, Таран Сергій по округу № 198, Манчуленко Георгій округу № 202, Юхименко Сергій по округу № 207, Очкур Віктор по округу № 216, Гудима Олександр підлогу округу № 221 Стельмашов Артем по округу № 222.

Раніше глава Української платформи "Собор" Павло Жебрівський заявляв, що партія йде на вибори без політиків. Глава партії Павло Жебрівський буде балотуватися по мажоритарці. "В українському політикумі все менше моралі і все більш кон'юнктури. Тому на центральному проводі партії Українська платформа" Собор "було прийнято рішення сприяти повній перезавантаження української політики - запропонувати весь список партії громадськості, людьми, які ще не були політиками. А політики повинні пройти люстрацію , тобто піти по мажоритарці. Я теж, незважаючи на те, що є главою партії УП "Собор", теж йду по мажоритарці, щоб люди підтвердили або спростували: чи можу я далі займатися політикою чи ні. Тому ми звернулися до моральних авторитетів " , - сказав Жебрівський.
За його словами, в список УП "Собор" увійдуть відомі та авторитетні люди, які не мають темної політичної біографії. 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся