ru ua

Через негоду в Україні без електрики залишилися 88 населених пунктів

Автор: RBC.UA
Станом на 7:00 20 грудня залишаються знеструмленими 88 населених пунктів - 23 в Київській області. Крім того, в результаті несприятливих погодних умов (пориви вітру і ожеледь) через спрацювання автоматичних систем захисту ліній електропередач знеструмлені 65 населених пунктів в АР Крим.

Станом на 7:00 20 грудня залишаються знеструмленими 88 населених пунктів - 23 в Київській області. Крім того, в результаті несприятливих погодних умов (пориви вітру і ожеледь) через спрацювання автоматичних систем захисту ліній електропередач знеструмлені 65 населених пунктів в АР Крим. Про це повідомляє прес-служба МНС.

№ з/п

Область

Знеструмлено населених пунктів

було

порушено

відновлено

залишилось
відновити

1

Київська

89

66

23

2

АР Крим

65

-

65

Всього

154

66

88

Протягом 19 грудня бригадами обленерго відновлено електропостачання в 40 населених пунктах Київської області і повністю відновлено у Вінницькій і Житомирській областях, які були знеструмлені протягом останньої доби в результаті несприятливих погодних умов.

До відновлення електропостачання населених пунктів залучено додаткові бригади обленерго з метою доставки аварійних бригад у важкодоступні місця від МНС виділено 16 одиниць техніки підвищеної прохідності. Для забезпечення електропостачанням лікувальних закладів та об'єктів життєзабезпечення населення від МНС залучено 12 пересувних електростанцій.

Читайте також: У морози весь Харків на 2 дні залишили без гарячої води, а близько 300 будинків Києва без тепла

Нагадаємо, що сьогодні і завтра весь Харків буде відключений від подачі гарячої води. А в столиці України до 22 грудня будуть відключені від опалення 483 споживача, 267 з них - житлові будинки. Кілька днів тому на головній магістралі водоводу "Кочеток-Харків", по якому забезпечується водою велика частина Харкова, сталася аварія. Через падіння тиску на мережах гарячу воду не подаватимуть у місті.

У свою чергу, заступник директора Департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА Володимир Баженов повідомив, що в столиці тимчасово буде відключено від опалення 483 споживача, 267 з них - житлові будинки. За його словами, до 08:00 ранку 22 грудня подача теплоносія буде відновлено.

Варто також нагадати, що вчора прем'єр-міністр України Микола Азаров поставив під сумнів можливість "Київобленерго" займатися електропостачанням Київської області. "Київобленерго" проявило нерозторопність і неприпустиме байдужість до людей. Відрізати провід за борг і вимагати від клієнта дотримання придуманих компанією вимог вони вміють дуже добре, а все зробити, щоб швидко відновити електропостачання - немає. Це абсолютно неприйнятне ставлення до громадян. Це взагалі ставить під питання можливість цієї компанії експлуатувати електричні мережі в Київській області. Миритися з цим ми не будемо! Я офіційно попереджаю власників "Київобленерго" про те, що подібної, з дозволу сказати, роботи уряд не потерпить", - сказав Азаров.

Нагадаємо, що за даними МОЗ, від переохолодження в Україні за 18 днів грудня померло вже 37 осіб. Від переохолодження та обмороження постраждали 190 людей. Згідно з повідомленням, із загальної кількості звернулися, 162 особи госпіталізовано в лікувальні установи.

Читайте також: У Донецькій та Херсонській обл. внаслідок негоди ускладнено рух транспорту

Фахівці МОЗ застерігають українців від переохолоджень через холодною і сніжною погоди. Лікарі наполегливо просять громадян піклуватися про своє самопочуття. Щоб вберегтися від переохолодження, лікарі рекомендують одягатися багатошарово - кілька легких кофт замість однієї теплої - це попередить пітливість, яка на морозі небезпечна, з цих же міркувань одяг має бути повністю вільним.

Раніше, вчора перший заступник міністра надзвичайних ситуацій Віталій Бут повідомив, що протягом найближчих п'яти днів в Україні похолодає до -16.

ДАІ у зв'язку зі складними погодними умовами просить водіїв утриматися від поїздок на власному транспорті.