ua en ru

З Сирії втік один з провідних дипломатів

Автор: RBC.UA
Прес-секретар міністерства закордонних справ Сирії Джихад Макдіссі перейшов на бік опозиції. Джерела агентства стверджують, що співробітник відомства покинув країну.

Прес-секретар міністерства закордонних справ Сирії Джихад Макдіссі перейшов на бік опозиції, повідомляє Reuters. Джерела агентства стверджують, що співробітник відомства покинув країну.

Втік дипломат належить до християнського меншості Сирії. За даними ліванських ЗМІ, кількома днями раніше Макдіссі був звільнений зі своєї посади представника МЗС за виступи, "не відображали офіційну позицію Дамаска".

Сирійська влада ніяк не коментує те, що трапилося. Телефон самого Макдісі в даний час відключений.

Читайте також: ООН згортає миротворчу місію в Сирії

Макдіссі - не перший сирійський дипломат, що розірвав зв'язки з режимом Башара Асада. Влітку 2012 р. на бік опозиції перейшли військовий аташе в Омані Мухаммад Тахсіін аль-Факір і колишній посол в Іраку Найот Фарес.

Екс-представник сирійської влади в сусідній країні виступив після своєї втечі з викриттями на адресу Дамаска. За твердженням Фареса, Асад стоїть за терористичними актами, скоєними у Дамаску цієї весни. Безпосередніми виконавцями злочинів колишній дипломат назвав терористів "Аль-Кайєди", а владу Сирії звинуватив у співпраці з ними.

У липні 2012 р. на бік опозиції перейшли ще двоє сирійських дипломатів - посол на Кіпрі Ламія Харірі і представник в ОАЕ Абд-ель Латиф Аль-Даббаг.

Читайте також: Іноземна інтервенція в Сирії запустить ланцюгову реакцію у світовому масштабі, - Асад

Кількість перебіжчиків з Сирії значно зросла влітку цього року. До справжнього моменту найбільш високопоставленим з них є колишній прем'єр-міністр Ріяд Хіджаб.

Раніше сьогодні стало відомо, що ООН відкликає з Сирії чверть своїх співробітників. Причина, як заявляють в організації, в посиленні конфлікту і зростанні загрози для життя миротворців З початку конфлікту, що розгорівся в березні 2011 року, ООН була основним постачальником гуманітарної допомоги для сотень тисяч сирійців. За підрахунками ООН, за цей час було вбито вісім співробітників цієї організації. За різними даними, в загальній складності в сирійському конфлікті загинули від 20 до 40 тисяч чоловік. Згідно з оцінками правозахисної організації "Сирійська обсерваторія прав людини", за час конфлікту в Сирії загинули не менше 30 тис. чоловік.

Читайте також: Відправлений у відставку прем'єр-міністр Сирії Хіджаб залишив країну

У Сирії з березня 2011 року триває протистояння влади і опозиції. Опозиція вимагає відставки Президента країни Башара Асада, звинувачуючи урядові сили в масових звірствах по відношенню до мирного населення. Офіційний Дамаск стверджує, що під прикриттям демократичних гасел в країні орудують "банди озброєних терористів", підтримувані зарубіжними радикальними угрупуваннями ісламістів.

Сирія, у свою чергу, звинувачує Туреччину разом зі США, Францією, Катаром і Саудівською Аравією в підтримці тероризму. Відзначимо, що парламент Туреччини дозволив уряду країни вести воєнні дії на території інших країн. Рішення парламенту послідувало після обстрілу турецьких територій з боку Сирії, в результаті чого загинули цивільні особи, в тому числі жінки і діти.