Підсумковий калейдоскоп: 2012 рік в новинах РБК-Україна

Підходить до кінця 2012 рік. За ці дванадцять місяців світ пережив ряд воєн, природних катаклізмів, економічних потрясінь, великих спортивних заходів, безліч різноманітних виборів, в кінці кінців. Загалом, є про що поговорити. РБК-Україна пропонує пригадати ті важливі моменти, які найбільше цікавили наших читачів протягом 2012 року.

Підходить до кінця 2012 рік. За ці дванадцять місяців світ пережив ряд воєн, природних катаклізмів, економічних потрясінь, великих спортивних заходів, безліч різноманітних виборів, в кінці кінців. Загалом, є про що поговорити. РБК-Україна пропонує пригадати ті важливі моменти, які найбільше цікавили наших читачів протягом 2012 року.

Січень

У січні Президент України Віктор Янукович підписав закон про скасування свідоцтва про переобладнання транспортних засобів. Оскільки в Україні багато автолюбителів, ця новина зацікавила наших співгромадян. До речі, скасування зазначеного свідоцтва дозволило уникнути дублювання інструментів державного контролю за відповідністю конструкції транспортних засобів вимогам безпеки дорожнього руху під час їх виробництва.

Ну а справжнім інформаційним хітом кінця першого місяця року стало повідомлення, що Міністерство внутрішніх справ закрило найбільший в Україні файлообмінник ex.ua. Приводом для порушення справи стали "звернення офіційних представників світових виробників програмного забезпечення - міжнародних корпорацій "Adobe Systems Inc.", "Microsoft Corporation", "Graphisoft Inc.", програмні продукти яких протягом тривалого часу незаконно розповсюджувалися через веб-сайт ЕХ.uа". Доменне ім'я EX.UA було знято з обслуговування. Правда, пізніше робота файлообмінника була відновлена. Новина про закриття ресурсу розбурхала Інтернет, було створено безліч співтовариств в підтримку сайту, кажуть, що навіть високопоставлені особи країни взяли участь у скасуванні "банe" для ЕХ.uа.

Докладніше: МВС закрило файлообмінник ex.ua

Лютий

Оскільки лютий був обділений резонансними новинами, то особливим інтересом наших читачів користувалося власне дослідження РБК-Україна по банках, які найбільш динамічно розвивалися в 2011 році. Перше місце в рейтингу зайняв "Перший Український Міжнародний Банк (ПУМБ). Трохи відстав від лідера "Дочірній Банк Сбєрбанку Росії". На третьому місці виявився "Дельта Банк", який з 2012 р. перейшов з групи "великих" в "найбільші".

Докладніше: ТОП-10 банків України, що найбільш динамічно розвивалися в 2011 р

Небайдужі наші читачі і до різноманітних дивовиж. Випуск нових версій смартфонів, нових яхт, хмарочосів - все це регулярно користується особливим попитом у читачів РБК-Україна. Ось тому в цей калейдоскоп і увійшла новина про те, що в Баку через кілька років з'явиться найвища будівля у світі - Азербайджанська башта. Це споруда з'явиться на штучному острові в Каспійському морі. Висота Азербайджанської башти складе 1050 м, будова буде мати 189 поверхів. Будівництво планується почати в 2015 р., а завершиться процес в 2018-2019 рр. Все місто Khazar Islands буде побудоване до 2022 р.

Березень

З 1 березня в Україні тарифи на воду для населення зросли на 7,8%. Цю тему читачі ніяк не могли обійти стороною, вона очікувано ввійшла в список найпопулярніших новин за підсумками місяця. У Нацкомісії з питань тарифів пояснили, що коригування тарифів і приведення їх до економічно обґрунтованого рівня є наслідком винятково зростання вартості електроенергії в структурі собівартості. У Києві з 1 березня 2012 р. також набули чинності нові тарифи на водопостачання і водовідведення для потреб населення. Зрозуміло, вони виросли.

У березні РБК-Україна підготувало для своїх читачів ще один банківський огляд - рейтинг найнадійніших банків України за версією агенції. Під "надійністю" банку в даному випадку розумілася його здатність протистояти несприятливій ситуації виходячи з показників на 1 січня 2012 р. Лідером рейтингу став "Дочірній банк Сбєрбанку Росії". На другому місці виявився "Райффайзен Банк Аваль". Замкнув трійку лідерів державний "Укрексімбанк". Четверте і п'яте місце поділили OTP Bank і "БТА Банк".

Докладніше: Рейтинг найнадійніших банків України за версією РБК-Україна

Квітень

14 квітня біля свого будинку в Дніпропетровську був убитий відомий місцевий підприємець Геннадій Аксельрод. Було порушено кримінальну справу за ст. 115 КК україни "умисне вбивство". Однак вбивць так і не знайшли. Геннадій Аксельрод займався девелоперським бізнесом (віце-президент промислово-фінансової групи "Спарта", власник будівельної компанії "Аксельрод Естейт"), а також був бізнес-партнером Геннадія Корбана, який довгий час тісно співпрацював з групою компаній "Приват" Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова. Новина про вбивство бізнесмена ввійшла в список найпопулярніших за місяць.

Втім, як виявилося, українці цікавляться не тільки криміналом і політикою. Є теми і більш життєві. Як, наприклад, шлюбний вік. 10 квітня в Україні мінімальний шлюбний вік для жінок був підвищений на один рік - до 18 років. Автори відповідного закону відзначали, що основною метою документа було впровадження більш цивілізованого і відповідального ставлення підростаючого покоління до сімейних відносин.

Травень

У травні було Євробачення, країна готувалася до Євро, а депутати заборонили куріння. Безумовно, це були дуже важливі теми для громадян країни, а тому новини про це були найбільш популярними.

17 травня відкрився міжнародний термінал аеропорту "Київ". Загальна вартість терміналу становить 340 млн грн. Пропускна спроможність терміналу - 500 пасажирів в годину на виліт. Нарешті "Жуляни" перетворилися в сучасний аеропорт, звідки нині можна полетіти в багато країн Європи. "Жуляни" успішно приймали міжнародні рейси під час Євро-2012.

Євробачення-2012 пройшло в Баку. І хоч Гайтана, яка представляла Україну, зайняла лише 15-е місце, українці уважно стежили за ходом конкурсу. А перемогла на ньому шведка Лорен.

Читайте також: Євробачення-2012 виграла представниця Швеції

Наприкінці місяця Народні депутати вирішили боротися за здоров'я нації і заборонили курити тютюнові вироби в громадських місцях - закладах громадського харчування, об'єктах культури, спортивних спорудах, у ліфтах, дитячих і спортмайданчиках, громадському транспорті. Штраф за куріння в заборонених місцях встановлений від 1 до 10 тис. грн. Наприкінці року було заборонено палити і в розважальних закладах.

Також у травні РБК-Україна підготувало черговий рейтинг - ТОП-10 банків України, що динамічно розвиваються в I кварталі 2012 р. До трійки лідерів рейтингу увійшли VAB Bank, ING Bank Україна і Сбєрбанк Росії. 2012 р. почався для банківської системи України досить непогано. Чистий прибуток у першому кварталі склав 1,7 млрд грн, тоді як рік тому банки зазнали збитків у 210,7 млн грн. Ще більш активному розвитку заважала європейська криза.

Докладніше: ТОП-10 банків України, що динамічно розвиваються в I кварталі 2012 р

Червень

Спорт завжди цікавив наших читачів. І необов'язково у разі перемог наших команд. У червні перед матчем з турками отруїлося кілька гравців збірної України з футболу. Це було напередодні домашнього Євро. Вся країна тоді уважно стежила за станом справ у національній команді. У результаті все закінчилося добре, і всі гравці до матчів чемпіонату підійшли цілком здоровими.

У червні у Раді з'явився законопроект Сергія Тігіпка про введення податку на майно. Він викликав широкий резонанс. Його планували ввести замість податку на нерухомість, який так і не запрацював. Передбачалося, що податок на майно щорічно платитимуть фізичні та юридичні особи - власники квартир загальною площею понад 200 кв. м і вартістю понад 1000 мінімальних зарплат, тобто більш 1,09 млн грн виходячи з поточного розміру мінімальних зарплат; котеджів, дачних і садових будинків - 500 кв. м і 2500 мінімальних зарплат (2,74 млн грн); об'єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності одного платника - 600 кв. м і 3000 мінімальних зарплат (3,28 млн грн). Втім, поговорили і забули, він все ще залишається тільки на папері.

Липень

У липні помер видатний актор і художній керівник Національного театру імені Франка Богдан Сильвестрович Ступка. Він увійшов в історію України не тільки як талановитий актор і театральний керівник, але і як активний громадський діяч. Ступка входив до складу Громадської гуманітарної ради при Президентові України, однак 4 липня ц.р. вийшов з ради на знак протесту проти ухвалення закону про мови. По стопах батька пішов його син Остап Ступка, який також є дуже талановитим актором.

Бурхливе обговорення викликав дозвіл компанії Microsoft, яка володіє сервісом Skype, дати можливість спецслужбам прослуховувати розмови і читати листування користувачів. Згідно з п.3 політики конфіденційності Skype, сервіс і його партнери можуть надавати особисті дані, вміст розмов і/або трафік даних користувачів у відповідь на запит органів судової влади або правоохоронної системи. Застосовуючи різні механізми шифрування протягом декількох років Skype залишався одним з небагатьох сервісів, перехоплення даних якого було практично неможливим. Користувачі залишилися незадоволеними таким кроком Microsoft.

Ще дві популярні теми липня стосувалися автолюбителів. Спочатку ДАІ пообіцяла, що максимальна вартість повної реєстрації автомобілів буде коштувати 345 грн, а потім Кабінет міністрів України затвердив додаткові обмеження дозволеної швидкості руху транспорту. Зокрема, в постанові Кабміну зазначено, що додаткові обмеження дозволеної швидкості руху можуть вводитися тимчасово і постійно.

Читайте також: Кабмін затвердив додаткові обмеження швидкості руху транспорту

Серпень

На серпень доводиться головне свято - День Незалежності. Програма заходів до цього дня користувалася особливим попитом у наших читачів.

Також у серпні в Києві відбувся концерт Мадонни. Співачка влаштувала на НСК "Олімпійський" справжнє шоу. Поп-королева постала перед шанувальниками в кількох іпостасях, виконавши як нові хіти, так і оновлені улюблені композиції. Мадонна активно спілкувалася з глядачами зі сцени і навіть продемонструвала знання української та російської мов. Глядачі були в екстазі.

А ось вітчизняна поп-діва Таїсія Повалій шокувала своїх шанувальників. Вона вирішила балотуватися в народні депутати від Партії регіонів і навіть посіла друге місце в списку партії. Виступ Повалій на з'їзді ПР підірвав соцмережі.

Дивіться: Таїсія Повалій виступила на з'їзді Партії регіонів

Вересень

У вересні в самому розпалі йшла виборча кампанія. І саме тоді в Україні відбулася одна з найбільш резонансних подій року - стрілянина в ТРЦ "Караван", що позбавила життя трьох охоронців ТРЦ, а після - і винуватця події. Ярослав Мазурок застрелив трьох охоронців "Каравану", а потім зник. Місяць пошуків, місяць різноманітних версій і активного обговорення в ЗМІ та Інтернеті, але стрілок так і не був знайдений. У підсумку він застрелився, його тіло було виявлено в київському парку, а українці в соцмережах звинуватили владу в підставі Мазурка.

У вересні в США відбулася презентація найочікуванішого гаджета року - iPhone 5. Традиційно вихід нового iPhone супроводжувався безліччю чуток, а сама Apple, зберігала мовчання. У підсумку компанія не розчарували своїх шанувальників. Новий апарат має діагональ 4 дюйми, він на 30% тонший і на 18% легший, ніж його попередники. У нього новий потужний процесор, а роздільна здатність екрану - 1136х640 пікселів. Вже з перших днів продажу iPhone почали бути рекорди.

Про що найбільш кажуть ЗМІ напередодні виборів в Україні? Правильно, про матеріальний стан кандидатів. Не стала винятком і ця кампанія. Рейтинг найбагатших кандидатів у народні депутати користувався величезним інтересом у наших читачів, майже так само, як і новини про iPhone.

Докладніше: Найбагатші кандидати в народні депутати

Жовтень

Жовтень - це час виборів. Всі популярні новини були пов'язані з ними. На самому верху популярності виявилася новина про закінчення підрахунку голосів, який розподілив кількість мандатів між п'ятьма партіями. В Раду пройшли Партія регіонів, "Батьківщина", "Удар", Компартія і "Свобода".

Докладніше: Оброблено 100% бюлетенів, ПР набирає 30,00%, "Батьківщина" - 25,54% голосів

Все інше стосувалося вже підсумків виборів. Було безліч скандалів, заяв, звинувачень. Серед всієї цієї маси найбільш резонансною виявилася заява Віталія Кличка про те, що "Удар" не буде підтримувати в парламенті "праві" заяви "Свободи". Це породило думки, що партія Кличко не пристане до коаліції "Батьківщини" і "Свободи", однак у підсумку партії вирішили діяти спільно в новому парламенті.

Листопад

З наближенням зими українці все частіше стали цікавитися погодою. Новини про те, що в середині листопада в Україні очікується істотне похолодання, не пройшли повз вуха наших читачів.

Крім того, листопад виявився дуже "спортивним" місяцем. Інтерес до футболу підігріли дуже успішні виступи в єврокубках наших команд. Пік інтересу припав на матч "Шахтаря" з "Челсі" у Лондоні. Перед цим українські клуби дуже добре стартували в Європі, змусили своїх шанувальників повірити у свої сили. Донеччани до того ж обіграли лондонців на своєму полі. Все це разом сприяло тому, що трансляцію матчу гірників у Лондоні читали більше за інші події.

Читайте: Стенограма онлайн трансляції матчу Ліги чемпіонів "Челсі" - "Шахтар"

Не одним футболом, як говориться. 10 листопада провів свій черговий бій Володимир Кличко. Цього разу жертвою українця став поляк Маріуш Вах. Українці завжди з особливим інтересом чекають боїв братів Кличків. Цей поєдинок не став винятком.

Грудень

Виявляється, зростання курсу долара не так турбувало українців, як його падіння в грудні. Накупивши валюти, українці заспокоїлися, думаючи, що зберегли свої заощадження. Але банки вирішили полоскотати їм нерви - курс долара танув на очах, поки днями не опустився нижче 8 грн за долар. Після цього валюта поступово почала зростати в ціні. Весь цей процес наші читачі уважно слідкували.

Якщо в Україні місяць говорили про "караванського стрілка", то у США знайшовся свій горе-герой. У штаті Коннектикут 20-річний Адам Ланза убив 26 людей, серед яких 20 дітей та свою матір. Подія просто збентежила американців, а трагедія отримала масштабний розголос.

Читайте також: Парад планет загрожує кінцем світу

А закінчимо наш калейдоскоп ми тим, що погрожувало покінчити з життям на Землі. Кінець світу мав настати 21 грудня, а темрява й морок погрожували покрити Землю. Як виявилося, погрожували землянам не злі сили і природні катаклізми, а параноїдальна людська сутність. Придуманий невідомо в чиїй голові, а потім розтиражований ЗМІ "Кінець світу" на перевірку виявився черговою бульбашкою. Напевно, рано ще людям вмирати. Доведеться почекати чергової фатальної дати.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top