ua en ru

Підсумки виборів в Ізраїлі: Блок Біньяміна Нетаньяху отримав непереконливу перемогу (фото)

Автор: RBC.UA
На парламентських виборах в Ізраїлі праві і ліві партії практично поділили між собою місця в ізраїльському Кнесеті. Однак блок чинного прем'єр-міністра Біньяміна Нетаньяху зберігає лідерство за кількістю набраних голосів, повідомляє телеканал Euronews з посиланням на виборчком країни.

На парламентських виборах в Ізраїлі праві і ліві партії практично поділили між собою місця в ізраїльському Кнесеті. Однак блок чинного прем'єр-міністра Біньяміна Нетаньяху зберігає лідерство за кількістю набраних голосів, повідомляє телеканал Euronews з посиланням на виборчком країни.

Попередній підрахунок голосів показав, що "Лікуд", права партія ізраїльського лідера, і ультра-націоналістична "Наш дім Ізраїль", що об'єдналися в блок "Лікуд-Бейтену", залишаться найбільшим блоком в 120-місцевому парламенті, але маючи лише 31 місце, що на 11 менше, ніж 42 місця, які належали цим двом партіям в попередньому парламенті.

Другою з 19 мандатами фінішує партія світського середнього класу "Еш Атід" (лідер - Яїр Лапід). За нею з 15 мандатами слід лівоцентристська партія "Авода" (лідер - Шеллі Яхімович). При цьому "відкриття" нинішніх виборів - партія "Еш Атід" - дотримується швидше центристських, ніж лівих поглядів.

Читайте також: Вибори в Ізраїлі пройшли при високій явці виборців

Таким чином, лідер блоку "Лікуд-Бейтену", чинний прем'єр-міністр Біньямін Нетаньяху стає основним кандидатом на те, щоб сформувати і очолити наступний уряд.

Серйозний виклик домінуванню альянсу "Лікуд" - "Наш дім Ізраїль" був кинутий з боку "Бейт Йехуди", очолюваної колишнім керівником апарату Нетаньяху, бізнесменом-мільйонером Нафталі Беннеттом. Беннетт відомий своїми ультраправими поглядами. Він виступав за більш масштабну анексію на Західному березі річки Йордан. Він також відкидає ідею співіснування двох незалежних держав як шляху вирішення палестино-ізраїльського конфлікту.

Читайте також: "Російські" прем'єр-міністри Ізраїлю

Reuters пише, що непереконлива перемога блоку Нетаньяху дозволяє йому залишитися прем'єр-міністром на третій термін і, можливо, приведе до жорсткої коаліції, яка буде проштовхувати будівництво єврейського поселення на окупованій землі.

Однак, слабка позиція лідера на виборах, які він оголосив дев'ять місяців тому в надії зміцнити своє становище для боротьби з Іраном, може ускладнити його зусилля зі створення альянсу зі стабільною і міцною більшістю в парламенті.

"Я гордий бути вашим прем'єр-міністром, і я дякую вам за те, що ви в третій раз дали мені можливість очолити державу Ізраїль", - сказав 63-літній Нетаньяху прихильникам вранці в середу.

Читайте також: "Хамас" чекає формування ще більш радикального уряду в Ізраїлі

Нетаньяху сказав, що планує сформувати якомога ширшу правлячу коаліцію, припустивши, що зможе знайти партнерів поза лав своїх традиційних союзників - ультра-націоналістів і релігійної партії. Його перший заклик може бути звернений до Яіра Лапіда, колишнього телеведучого, чия центристська, секуляристская партія зайняла друге місце на виборах.

Нагадаємо, 22 січня в Ізраїлі відбулися загальнонаціональні вибори до парламенту країни - Кнесету. Всього у виборах брали участь 32 партії. 120 депутатських місць будуть розподілені між тими з них, хто набере більше 2% голосів. Офіційне оголошення результатів виборів очікується 30 січня.

Майже 70% ізраїльських виборців взяли участь у парламентських виборах, демонструючи найвищу активність за півтора десятка років, незважаючи на нудну виборчу кампанію і результати опитувань, які не залишали сумнівів у перемозі правого табору і збереженні посади прем'єра за Біньяміном Нетаньяху.

Читайте також: Депутати ізраїльського Кнесету прийняли рішення про саморозпуск

Ізраїль є парламентською республікою. Таким чином, політичне майбутнє самого Нетаньяху безпосередньо залежить від результату виборів. Нетаньяху 62 роки. Уряд єврейської держави політик очолював двічі - з 1996 р. по 1999 р. і з 2009 р. по теперішній час.

Парламентські вибори в Ізраїлі відбулися достроково через те, що 16 жовтня 2012 р. законодавчий орган прийняв рішення про саморозпуск. Партії, представлені в Кнесеті, не змогли дійти згоди з питання про бюджетній політиці.