Підсумки виборів-2012: "Удар" може не визнати результати голосування
Партія "Удар" розглядає можливість проведення з'їзду партії та ухвалення рішення про відмову від партійного виборчого списку і висуванців, які перемогли у мажоритарних округах, та невизнання парламентських виборів. Про це заявив заступник голови "Удару", керівник виборчого штабу партії Віталій Ковальчук, передає прес-служба партії.
"Влада перетворила встановлення результатів цих виборів на фарс, небачений за своїм цинізмом. Волевиявленням людей повністю зневажають і відкрито ним нехтують. Таким чином, склад парламенту, який сьогодні намагаються протягнути, не відображатиме настроїв і запиту громадян", - підкреслив Ковальчук.
Відзначимо, сьогодні також стало відомо, що всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" може в знак протесту обнулити список партії і мажоритарників.
Як заявив РБК-Україна прес-секретар ВО "Свобода" Юрій Сиротюк, партія за результатами завтрашньої спільної акції протесту під ЦВК, а також після вивчення можливих юридичних наслідків вирішить, чи згодна вона відмовитись від отриманих результатів виборів. "Ми завжди готові на будь-який крок, якщо це стосується програмних засад. Тим більше, що ми розуміємо, що в разі перевиборів наш результат покращиться вдвічі. Є тільки одне "але". До нас із офіційною пропозицією не зверталися наші партнери. Поки що ми маємо виключно заяви деяких лідерів "Батьківщини", - заявив Сиротюк.
Він додав, що на даний момент юристи зі "Свободи" аналізують можливі наслідки такого кроку і додав: "завтра ми проведемо спільну акцію, і можливо там ми зрозуміємо, наскільки офіційною і серйозною є ця пропозиція".
Згідно зі статтею 82 Конституції України, Верховна Рада є повноважною за умови обрання не менш як двох третин від її конституційного складу, тобто не менше 300 чоловік. Згідно 99,91% оброблених протоколів, у "Удару" і "Батьківщини" до парламенту проходять близько 145 політиків.
Раніше заступник керівника Центрального виборчого штабу партії "Удар" Володимир Куренний заявив, що через фальсифікації "Удар" втратив 1,5% голосів. "Зараз ми завершуємо паралельний підрахунок протоколів з мокрими печатками... "Удар" втратив 1,5% і ці 1,5% вкрали, про це можна зараз говорити вже відверто", - зазначив Куренний. За його словами, найбільші фальсифікації з підрахунками голосів відбувалися в Донецькій області.
Читайте також: Координаційний центр опозиційних сил підготував пакет документів про фальсифікацію для передачі в спеціальну слідчу комісію ВР
Водночас заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна допускає фальсифікацію кінцевих паперових протоколів ОВК на деяких округах. За її словами, фальсифікації відбуваються на нижчому рівні, а на рівні ЦВК фальсифікацій бути не може: "На рівні ЦВК фальсифікацій бути не може. Фальсифікації можуть бути на рівні ДВК та ОВК, де складаються першоджерела, у яких ЦВК тільки сумує результати".
Також заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера заявив, що ЦВК не задоволена роботою ОВК. "Підрахунок голосів виборців на дільницях та встановлення підсумків голосування в округах мені не дуже подобаються. Якщо порівняти з парламентськими виборами 2006 і 2007 років, такої ситуації в окружних комісіях не було. Вчора пізно ввечері я був у низці ОВК і хочу сказати, що не так повинні проходити засідання ОВК, не так повинна відбуватися робота ОВК", - сказав Магера.
Одночасно у ЦВК попередили системних адміністраторів, які обробляють дані, про кримінальну відповідальність, а також заявили, що будуть розглядати паперові протоколи окремих ДВК у разі потреби.
Станом на 10:59 4 листопада Центральний виборча комісія опрацювала 99,49% протоколів по мажоритарних округах. Залишаються необробленими протоколи лише на трьох округах - № 223 у Києві (оброблено 86,13%), № 11 у Вінницькій області (97,27%) і № 197 у Черкаській області (73,28%).
Читайте також: Підсумки виборів-2012: Усі проблемні округу України (фото)
Раніше заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна заявляла, що ЦВК може ухвалити рішення про проведення повторних виборів на проблемних округах тільки після того, як ОВК нададуть підписані протоколи. Також ЦВК може направити протоколи проблемних округів в Генпрокуратуру.
У свою чергу член ЦВК Михайло Охендовський не виключає того, що в деяких округах встановити результати виборів буде неможливо.
Читайте також: ЦВК звірить дані системи "Вибори-2012" і протоколів з мокрими печатками
Нагадаємо, 28 жовтня 2012 р. в Україні відбулися вибори народних депутатів VII скликання. Вперше з 2002 р. парламентські вибори пройшли за змішаною системою - 225 депутатів оберуть за партійними списками і стільки ж за мажоритарною системою в одномандатних округах. Всього в бюлетені була представлена 21 партія, другий бюлетень складався з прізвищ кандидатів-мажоритарників.
Участь у виборах брали тільки політичні партії - участь блоків, що складаються з партій, не було передбачено. Офіційна виборча кампанія почалася 30 липня 2012 р. У боротьбі за депутатські крісла брали участь більше 5 тис. кандидатів. Для проходження до Верховної Ради партії повинні подолати 5% бар'єр.
Переможець виборів-2012 отримає право на формування більшості у Верховній Раді наступного скликання. Своє перше засідання нового скликання Верховної Ради України проведе 17 грудня 2012 р.