ua en ru

Підсумки першого кола української Прем'єр-Ліги: кращі з гірших

Автор: RBC.UA
Наступна четвірка команд з нашого аналізу підсумків першого кола Прем'єр-Ліги має одну спільну рису - "Зорі", "Таврії", "Металургу" Д і "Іллічівцю" не вистачає стабільності. Команди симпатичні, підбір гравців дозволяє виступати сильніше, ніж зараз, але у кожної є свої причини, перебувати у нижній частині турнірної таблиці. Про ці причини ми й поговоримо сьогодні, не обійшовши стороною і позитивні риси кожного клубу.

Наступна четвірка команд з нашого аналізу підсумків першого кола Прем'єр-Ліги має одну спільну рису - "Зорі", "Таврії", "Металургу" Д і "Іллічівцю" не вистачає стабільності. Команди симпатичні, підбір гравців дозволяє виступати сильніше, ніж зараз, але у кожної є свої причини, перебувати у нижній частині турнірної таблиці. Про ці причини ми й поговоримо сьогодні, не обійшовши стороною і позитивні риси кожного клубу.

"Зоря", 12 місце, 18 очок

Кращий матч: "Зоря" - "Дніпро" 3:2
Гірший матч: "Зоря" - "Кривбас" 0:1

Від "Кривбасу", який йде на 13 місці, "Зорю" не відокремлюють очки - команда вище в турнірній таблиці за рахунок кращої різниці забитих і пропущених м'ячів. Підопічні Вернидуба гостріше грають в атаці, забивши на два голи більше, ніж криворіжці, при цьому пропустивши на один менше.

Непередбачуваність результатів команди деколи просто вражає, команда може обіграти "Дніпро", а потім абсолютно блякло зіграти з "Чорноморцем". Звичайно, маленькі клуби не мають довгої лавки запасних, гравці часто знаходяться у функціональній ямі, проте "Зорі" варто зробити акцент на досягненні стабільності, якщо не в результатах, так в діях команди.

Гра луганчан у найкращі матчі нагадує гру європейського середняка - грамотний захист, швидкі контратаки, гостра гра флангами і постійне нагнітання ситуації біля чужих воріт за рахунок підключення гравців з глибини поля. Коли футбольні боги не прихильні до "Зорі" ситуація стає кардинально протилежною - м'яч у ногах у гравців не тримається, попереду - плутанина, у захисті - провал на провалі.

Вернидуб дуже сильний тренер, непоганий тактик і ще кращий мотиватор, якому потрібен час на те, щоб знайти гру свого клубу. Особливу увагу луганчанам варто приділити відпрацюванню стандартних положень і розвитку позиційних атак - якщо додати в цих компонентах, то у луганчан з'явиться шанс піднятися вище в турнірній таблиці.

Читайте також: Підсумки першого кола української Прем'єр-Ліги: битва аутсайдерів

"Таврія", 11 місце, 18 очок

Кращий матч: "Таврія" - "Шахтар" 0:1
Гірший матч: "Говерла" - "Таврія" 2:1

Гра "Таврії", порівняно з результатами, які команда показувала у минулому сезоні, залишає бажати кращого. Звичайно, будь-якому тренеру потрібен час на перебудову клубу під себе і у Лужного, найімовірніше, цей час буде. Однак, стрибок з шостого на одинадцяте місце турнірної таблиці, при всій повазі до тренерського штабу кримчан, не виглядає сигналом про вірний напрямок розвитку клубу.

Дії Лужного на тренерському містку команди виглядають дивними, принаймні покищо. Антон Шиндер, регулярно забивавший у минулому сезоні, в цьому футбольному році змушений грати з глибини, в результаті не забивши за чотирнадцять зіграних матчів жодного гола. Другий номінальний форвард "Таврії" Максим Фещук за ідентичну кількість поєдинків забив один гол, що також є жалюгідним результатом. Важливо відзначити, що менше підопічних Лужного відзначаєтся тільки запорізький "Металург", який йде на останній позиції - у "Таврії" десять точних ударів, у запорожців чотири. .

До захисту "Таврії" претензій, за великим рахунком, немає - кримчани пропустили чотирнадцять м'ячів, стільки ж, скільки пропустив "Металіст", що йде на четвертому місці. Такий розрив у діях захисту і атаки може знайти своє пояснення в тому, що Лужний, будучи гравцем, виступав на позиції захисника, мабуть і як тренеру Олегу Романовичу простіше і легше працювати саме в захисному стилі. Таке припущення дозволяє зрозуміти і позицію Шиндера, і невдалу гру в атаці.

Лужному варто спробувати врівноважити один компонент іншим, інакше успіху в цьому сезоні "Таврії" не бачити, як і гідного показника в графі "забиті м'ячі".

"Металург" Д, 10 місце, 19 очок

Кращий матч: "Металург" - "Кривбас" 6:2
Гірший матч: "Говерла" - "Металург" 2:1

Донецький "Металург" на відміну від своїх одноклубників із Запоріжжя, в цьому сезоні показує гідний рівень гри, але деколи команді Максимова не вистачає банального везіння. Звичайно, запрошення молодого тренера - завжди ризик, при цьому ризик серйозний, але Максимов досить непогано показав себе в роботі в колишньому клубі, що дає надію на поліпшення гри "Металурга". У минулому сезоні донеччани зайняли сьоме місце, впевнено обійшовши найближчого переслідувача - "Ворсклу" - на п'ять очок.

У цьому сезоні "Металург" регулярно втрачав бали граючи внічию і програючи тоді, коли можна і потрібно було перемагати. Перша перемога, видобута донеччанами, відбулася в сьомому турі, коли на виїзді був обіграний запорізький "Металург". Ця перемога вселила в підопічних Максимова впевненість, і команда з Донецька перемогла в декількох матчах поспіль, поки не була зупинена "Говерлою".

В атаці у донеччан проблем немає - команда забиває на рівні першої п'ятірки чемпіонату, проте пропускає на рівні найгіршої п'ятірки. За п'ятнадцять матчів підопічні Максимова забили двадцять один гол, пропустивши стільки ж, що говорить про проблеми в захисній лінії.

В захисті у донеччан немає явних провалів, голи, які пропускають "металурги" стають результатом дрібних помилок або обрізок, своєрідною відповіддю невпевненості захисників. Команді варто приділити увагу груповим діям на своїй половині поля, крім того, важливо попрацювати над концентрацією команди в важливі відрізки гри - "Металург" часто пропускає на початку і в кінці матчу.

Читайте також: Підсумки першого кола української Прем'єр-Ліги: зона єврокубків

"Іллічівець", 9 місце, 19 очок

Кращий матч: "Карпати" - "Іллічівець" 1:5
Гірший матч: "Іллічівець" - "Таврія" 0:1

Другу частину аналізу першого кола Прем'єр-Ліги завершує частина, присвячена "Іллічівцю". Маріупольський клуб в першій половині нинішньої першості дуже схожий на себе минулорічного зразка, тільки дещо успішніше. Торік "Іллічівець" заробив тридцять два очки за сезон, зайнявши одинадцяту позицію в турнірній таблиці. У цьому році, після п'ятнадцяти матчів, маріупольці набрали цілих дев'ятнадцять очок, що дає підстави сподіватися на більш високе місце по закінченню турніру.

"Іллічівець" - перша команда в двох частинах матеріалу, яка має позитивну різницю забитих і пропущених м'ячів. На рахунку підопічних Павлова вісімнадцять результативних ударів, пропущених м'ячів на чотири менше.

Лідери команди Бутко і Таргамадзе, показують непоганий рівень гри, ведучи за собою команду. Таргамадзе, правда, забиває менше, ніж у минулому сезоні, проте регулярно бере участь у гольових комбінаціях своєї команди.

З номінальними форвардами у маріупольців біда - рівень виступів Мандзюка і Фоміна залишає бажати кращого, Фомін в цьому сезоні забив лише один гол, Мандзюк ще не відрізнявся.

В захисті у "Іллічівця" все досить надійно, команда пропустила всього чотирнадцять м'ячів, як і "Таврія". До недоліків підопічних Павлова можна віднести відсутність яскраво вираженого забивного форварда і "скромність" в атакуючій грі. Клубу потрібно придбати гравця на проблемну позицію і попрацювати над реалізацією гольових моментів, яких в матчах маріупольців достатньо.