Підсумки I сесії Верховної Ради VII скликання (фото)
Спікер Верховної Ради України (ВР) Володимир Рибак сьогодні, 11 січня, закрив першу сесію парламенту VII скликання.
Згідно з прийнятим раніше календарним планом, депутати почнуть роботу другої сесії 5 лютого 2013 р.
Верховна Рада VII скликання на своє перше урочисте засідання зібралася 12 грудня. Як було відомо раніше, отримати мандати змогли лише 445 народних депутатів. Доля ще п'ятьох місць вирішиться пізніше. Планується, що в скандальних округах будуть проведені перевибори. В нову Раду пройшли п'ять партій - Партія регіонів, "Батьківщина", КПУ, "Удар" і "Свобода". При чому дві останні сили потрапили в парламент вперше.
Перша сесія новообраного парламенту увійде в історію хоча б за ті барвисті бійки, якими наші депутати "порадували" українців. Депутати побилися вже на своєму першому засіданні 12 грудня. День, коли Рада повинна була обрати керівництво парламенту, запам'ятався знесеним парканом, зламаними дверима, двома бійками і скандалом з тушками в опозиції. А ось обрання спікера довелося відкласти. Фотографії цієї вакханалії облетіли світові ЗМІ.
Читайте також: Перший день нової Ради
Зазначимо, що всього за сесійної місяць Рада збиралася в залі шість разів - 12, 13, 18 і 25 грудня, а також 10 і 11 січня.
І ось друге засідання 13 грудня пройшло вже в більш спокійній обстановці, хоча криків було не менше, та й до кулаків справа знову дійшла. У підсумку Володимира Рибака благополучно обрали спікером, а Миколу Азарова - прем'єром. Свободівець Руслан Кошулинський і комуніст Ігор Калетник отримали крісла поряд з Рибаком.
18 грудня депутати зібралися на дві години і вирішили, що ділити комітети краще ближче до Нового року і... розійшлися.
Пообіцяли - зробили. 25 грудня комітети успішно поділили. Опозиції дісталися другосортні, але ніхто особливо не протестував. Хіба що опозиціонери між собою посварилися - конкуренція існує і всередині однієї партії.
Засідання 10 січня перетворилася в кошмар для Партії регіонів. Парламент як не намагався, не зміг звільнити з посади голови НБУ Сергія Арбузова і позбавити депутатського мандату Ігоря Прасолова. Обидва вони були призначені міністрами. Виявляється, більшість не змогла зібрати голосів, щоб відкрити шлях до призначення Ігоря Соркіна головою Нацбанку.
Втім, вже сьогодні ця затримка була успішно вирішена. За якийсь час депутати звільнили Арбузова, призначили Соркіна і позбавили Прасолова його мандата.
Перша сесія стала свого роду підготовкою до подальшої роботи парламенту. У цей місяць парламентарії були стурбовані кадровими питаннями, тому серйозних законопроектів не розглядали. Що і говорити, якщо в грудні Рада прийняла всього 14 законодавчих актів.
Як заявив 9 січня Володимир Рибак, зараз у Верховній Раді України зареєстровано 333 законопроекти і 56 проектів постанов, які передані на розгляд парламентських комітетів.
Читайте також: Другий день роботи нового парламенту
Зареєстровані законопроекти відображають політичні програми партій, з якими вони йшли на вибори. Так, "Свобода", як і обіцяла, зареєструвала проекти законів про ліквідацію приватних монополій, повернення коштів з офшорів, "Батьківщина" - про підвищення соцстандартів і соцгарантій, а також новий законопроект про мови, "Удар" - про проведення в Києві виборів мера, а також про скорочення низки пільг для нардепів. Кабмін хоче, щоб Рада дозволила Президентові визначати завдання для віце-прем'єрів.
Друга сесія Верховної Ради VII скликання розпочне роботу 5 лютого 2013 року, а фактично закінчить її 12 липня 2013 року. Згідно з календарним планом відводяться для:
пленарних засідань Верховної Ради України - 11 тижнів;
роботи в комітетах, комісіях і фракціях - 7 тижнів;
роботи народних депутатів з виборцями - 6 тижнів;
"годину питань до Уряду" у Верховній Раді України - 10 годин.