Італійський парламент підтримав уряд С.Берлусконі

Обидві палати парламенту Італії проголосували проти винесення вотуму недовіри уряду на чолі з Сильвіо Берлусконі.

Обидві палати парламенту Італії проголосували проти винесення вотуму недовіри уряду на чолі з Сильвіо Берлусконі, передає радіо «Свобода».

Спочатку верхня палата парламенту - Сенат - проголосувала на підтримку уряду С.Берлусконі. На користь збереження чинного кабінету міністрів проголосували 162 сенатори, проти - 135.

У нижній палаті - Палаті представників - уряд С.Берлусконі підтримали з перевагою в три голоси: 314 депутатів проголосували на користь Кабінету міністрів і 311 - проти.

Якщо б якась із палат парламенту проголосувала за недовіру уряду, С.Берлусконі довелося б піти у відставку.

Відзначимо, що на вулицях Рима сьогодні відбувалися акції протесту проти чинного прем'єра. Поліції довелося розганяти демонстрантів сльозогінним газом.

Нагадаємо, раніше проводилось розслідування інформації про те, що прем'єр-міністр Сильвіо Берлусконі "купує" голоси членів парламенту напередодні голосування з питання вотуму недовіри уряду.

10 грудня ц.р. лідер лівоцентристської опозиції Антоніо Ді Пуерто 10 грудня подав скаргу на дію прем'єр-міністра, після чого і почалося офіційне розслідування фактів дачі хабарів депутатом законодавчих зборів.

Нагадаємо на початку листопада ц.р. демократична партія "Рух за автономію" і партія "Майбутнє і свобода для Італії", створена колишнім соратником прем'єра, спікером нижньої палати парламенту Джанфранко Фіні, заявили про намір вийти з уряду і запустити процес його відставки.

Каталізатором розколу став скандал з малолітніми повіями, в якому був замішаний С.Берлусконі. Сам Дж.Фіні закликав С.Берлусконі проявити політичну волю і добровільно піти у відставку. "C.Берлусконі повинен продемонструвати політичну сміливість і подати у відставку. Далі рухатися вперед неможливо", - сказав Дж.Фіні. Він також дав зрозуміти, що інакше його прихильники вийдуть з уряду і правлячої більшості.

30 вересня верхня палата італійського парламенту висловила вотум довіри уряду С.Берлусконі. На його підтримку проголосували 174 сенатори, проти - 129.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся