Італія розмістила однорічні облігації на суму 9,5 млрд євро

Італія розмістила однорічні облігації на суму 9,5 млрд євро. Про це повідомляє AFP.

Італія розмістила однорічні облігації на суму 9,5 млрд євро. Про це повідомляє AFP.

Облігації на суму 7 млрд євро розміщені зі ставкою 3,57%, хоча місяць тому ставка складала 4,15%.

В останні місяці Італія стала об'єктом підвищеного занепокоєння інвесторів з-за застою в економіці і великого держборгу. У відповідь на це влада Італії переглянула пакет заходів суворої економії для скорочення бюджетного дефіциту і стимулювання економічного зростання.

Раніше, 7 жовтня п.р., Міжнародний валютний фонд підтвердив, що не збирається скуповувати суверенні облігації країн зони євро, зокрема Італії та Іспанії, щоб допомогти подолати боргову кризу. Проте організація буде шукати шляхи для надання допомоги європейським банкам. З відповідною заявою виступив в Москві глава Європейського департаменту МВФ Антоніо Боргес.

В той же час, міжнародна рейтингова агенція Fitch Ratings знизила довгостроковий рейтинг дефолту емітента (РДЕ) Італії в місцевій і іноземній валюті з АА- до А +. Крім того, короткостроковий рейтинг дефолту емітента Італії в іноземній валюті також знижений - з F1 + до F1. Прогноз по довгостроковому рейтингу "негативний".

Аалітики Fitch повідомили, що причина зниження рейтингів полягає в тому, що економіка країни все сильніше відчуває вплив боргової кризи. Як і раніше, в агенції відзначають, що країна зіткнулася з комплексною проблемою - крім фінансового аспекту, вона відчуває наслідки серйозних політичних протиріч, які проходять на тлі посилення громадського тиску. У Fitch також вважають, що залучення нових інвесторів можливе лише в тривалій перспективі після вирішення накопичених проблем.

У число основних вразливих місць італійської економіки, на думку агенції, входять: слабкий ріст, великий обсяг державного боргу, слабоеффектівні системи оподаткування та бюджетного виконання, зберігаються бар'єри в сфері конкуренції, відсутність гнучкості на ринку праці і суттєва різниця між доходами бідних і багатих. Все це також робить країну дуже сприйнятливою до ситуації на зовнішніх ринках, зазначають в Fitch.

"Негативний" прогноз відображає очікування агентства подальшого посилення фінансової кризи в єврозоні, а також можливе недоотримання всього обсягу податкових надходжень і проблеми з розміщенням державних облігацій.

Раніше кредитні рейтинги Італії понизили агенції S&P і Moody's. Обидві дали негативний прогноз, підкресливши слабкості фіскальної системи і велику ймовірність подальшого посилення негативних ефектів через боргову кризу.

Нагадаємо, Італія та входить до числа країн єврозони, що зазнають фінансових труднощів і відносяться до групи PIIGS, до якої входять також Португалія, Ірландія Греція та Іспанія. Саме ці держави доставляють найбільші проблеми своїм партнерам по валютному блоку, оскільки мають великий зовнішній борг і мало можливостей для його погашення (в основному через недостатнє зростання економіки).

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся