ua en ru

Італія визнала лівійську опозицію законним урядом

Автор: RBC.UA
Глава італійського МЗС Франко Фраттіні заявив, що Рим визнав опозиційну лівійську Національну перехідну раду законною владою Лівії, передає BBC.

Глава італійського МЗС Франко Фраттіні заявив, що Рим визнав опозиційну лівійську Національну перехідну раду законною владою Лівії, передає BBC.

Таким чином, Італія стала третьою країною (після Франції і Катару), що офіційно визнала Національну перехідну раду законним урядом Лівії.

Глава МЗС Італії також зазначив, що Рим не виключає можливості озброєння повстанців для боротьби з військами полковника Муаммара Каддафі, але це була б "надзвичайна міра".

Тим часом у таборі лівійського диктатора, можливо, стався розкол: за неофіційними даними, сини М.Каддафі - Сейф аль-Іслам і Сааді аль-Каддафі - хочуть правити країною без участі свого батька.

При цьому джерело, близьке до оточення родичів М.Каддафі, повідомило американським журналістам, що якщо вони візьмуть владу у Лівії в свої руки, то країна швидко стане на ноги. За його словами, один із синів полковника заявляв: "Шкода, повстання очолив не я".

Повідомляється, що нащадки М.Каддафі вже підготували план зняття глави Лівії з поста і знають, як перетворити країну на демократичну державу. Втім, як повідомляється, сам лівійський лідер йти у відставку відмовляється.

Нагадаємо, що останнім часом М.Каддафі втратив підтримку багатьох своїх прихильників. Так, з Тріполі до Великобританії втік колишній міністр закордонних справ Лівії Мусса Кусса. На такий крок його штовхнула політика М.Каддафі, війська якого учиняють розправи над мирними жителями.

У лютому 2011 р. у Лівії почалися антиурядові виступи, які переросли у громадянську війну. Країна розділилася на схід, де взяли верх супротивники глави держави М.Каддафі, і захід, де більшість населення його підтримує. 19 березня 2011 після прийняття резолюції Ради Безпеки ООН коаліція п'яти західних країн - США, Франції, Великобританії, Канади та Італії - почала завдавати ракетні та авіаудари по території Лівії. Пізніше до коаліції приєдналися інші країни. 27 березня 2011 НАТО взяло на себе командування операцією в Лівії.

За останніми даними, НАТО попросило США продовжити бомбардування Лівії ще на 48 годин. Причина цього - погана погода в регіоні, так в Пентагоні пояснюють це прохання.