Італія несподівано вирішила скоротити податки

Уряд Італії скоротив прибутковий податок для низькооплачуваних працівників, зокрема знизив на один процентний пункт дві податкові ставки для цієї категорії громадян. Про дане несподіване рішення італійського Кабінету міністрів оголосив прем'єр-міністр країни Маріо Монті за вісім годин після початку засідання.

Уряд Італії скоротив прибутковий податок для низькооплачуваних працівників, зокрема знизив на один процентний пункт дві податкові ставки для цієї категорії громадян. Про дане несподіване рішення італійського Кабінету міністрів оголосив прем'єр-міністр країни Маріо Монті за вісім годин після початку засідання, передає Reuters.

Читайте також: Економіка Італії у II кв. скоротилася на 0,8%

За підсумками засідання, італійський уряд вирішив підвищити податок на додану вартість на 1% замість запланованих 2% і водночас пообіцяв дотримуватися програми скорочення витрат для досягнення цільових показників по дефіциту бюджету, погоджених з міжнародними кредиторами.

Прибутковий податок буде знижений з 23% до 22% для громадян, які отримують менше 15 тис. євро на рік. Для працівників із зарплатами від 15 тис. до 28 тис. євро на рік ставка прибуткового податку буде знижена з 27% до 26%. Що стосується підвищення ПДВ на 1%, то це положення набуде чинності в червні наступного року, повідомив Монті.

Читайте також: Франція має намір підвищити податкові збори на великі компанії і найбагатші верстви населення

За оцінками італійського уряду, за рахунок оголошених заходів економії країна зможе поповнювати бюджет щорічно на 3,5 млрд євро. Економія від реалізації попереднього етапу скорочення витрат повинна скласти 4,4 млрд євро у 2012 р. і 10,3 млрд євро у 2013 р.

За словами Монті, дотримання бюджетної дисципліни має сенс. "Зате тепер ми можемо дозволити собі невеликі поблажки", - пояснив італійський прем'єр-міністр. Втім, як стверджують поінформовані особи в італійському Мінфіні, через оголошене сьогодні скорочення податків державна скарбниця недоотримає 5 млрд євро.

Читайте також: Промвиробництво в Італії у серпні скоротилося на 5,2%

Зазначимо, що за півроку на Італію очікують парламентські вибори.

Програма жорстких заходів економії, що проводиться Монті з листопада 2011 р., сприяла загостренню рецесії у третій за величиною економіці єврозони і викликала нарікання з боку всіх політичних фракцій. Монті підвищив податки, одночасно скоротивши пенсії, щоб уникнути повторення "грецького сценарію" в Італії.

Читайте також: Італія вважає український ринок досить стабільним, - МЗС Італії

Як повідомлялося сьогодні, влада Італії прийняла рішення скорегувати власні потреби у кредитуванні на наступний рік. Згідно з останньою оцінкою боргового агентства країни, у 2013 р. чисті потреби в запозиченнях Італії скоротяться на 20 млрд євро.

Нагадаємо, що зараз сукупний обсяг боргових зобов'язань Італії оцінюється в 1,9 трлн євро, залишаючись одним з найбільших у світі по відношенню до національного ВВП.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся