Італія починає повертати лівійські активи

Влада Італії розморозила350 млн євро на рахунках лівійського уряду. Відповідна міра стане першою в процесі повернення активів, що належать північноафриканській країні, повідомив прем'єр-міністр Італії Сильвіо Берлусконі, передає Reuters.

Влада Італії розморозила 350 млн євро на рахунках лівійського уряду. Відповідна міра стане першою в процесі повернення активів, що належать належать північноафриканській країні, повідомив прем'єр-міністр Італії Сильвіо Берлусконі, передає Reuters.

Серед іншого він повідомив, що італійська нафтогазова компанія ENI - найбільший іноземний нафтодобувач в Лівії - незабаром укладе договір на поставку значного обсягу газу і бензину в Лівії на безоплатній основі для задоволення нагальних потреб опозиційної Національної перехідної ради (НПС) країни. За словами глави італійського уряду, документ буде підписаний в понеділок, 29 серпня ц.р., в Бенгазі, де базується НПС.

Двома днями раніше міністр закордонних справ Німеччини Гідо Вестервелле озвучив рішення уряду ФРН про виділення лівійським повстанцям 100 млн євро з активів Джамахірії. За його словами, ці кошти підуть на фінансування відновлювальних робіт у Лівії і на гуманітарні потреби.

Сьогодні також стало відомо, що влада США розблокувала банківський рахунок посольства Лівії у Вашингтоні. Кошти були раніше заморожені в рамках санкцій, введених проти уряду Муамара Каддафі. Згідно з даними американських ЗМІ, на рахунку посольства - близько 13 млн дол. Всього у фінансовій системі США були арештовані лівійські авуари на суму порядку 32 млрд доларів, однак готівкові кошти складають лише близько 10% з них.

Напередодні Південно-Африканська Республіка (ПАР) заблокувала в Раді Безпеки ООН ухвалення представленої США резолюції, що передбачала разморозку активів лівійського уряду у розмірі 1,5 млрд дол, пояснивши свою позицію тим, що НПС не визнаний низкою африканських країн в якості єдиного легітимного органу влади в Лівії.

Сьогодні міністр закордонних справ Туреччини Ахмет Давутоглу закликав ООН якнайскоріше розморозити лівійські активи, повідомляє ВВС. Давутоглу зробив заяву на початку зустрічі Контактної групи з Лівії керівників зовнішньополітичних відомств у Стамбулі. На зустрічі обговорюються питання відновлення Лівії після військових дій. Давутоглу заявив, що Національному перехідному уряду Лівії необхідно виділити як мінімум 1,5 млрд дол.

Нагадаємо, в липні уряд ФРН повідомляла, що має намір надати Національній перехідній раді лівійських повстанців кредит у розмірі до 100 млн євро. За інформацією видання Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung, гарантією під кредит стануть гроші, заморожені в рамках санкцій ООН та Європейського Союзу. Рішення про виділення коштів було прийнято з ініціативи глави німецького МЗС Гідо Вестервелле за погодженням з відомством федерального канцлера і федеральних Міністерством фінансів.

Кількома днями раніше міністр закордонних справ Італії Франко Фраттіні повідомив про готовність Італії надати лівійським повстанцям пакет допомоги у розмірі 350 млн євро.

Нагадаємо, в лютому 2011 р. у Лівії спалахнула громадянська війна, що розколола країну на захід, де взяли верх прихильники Каддафі, і схід, контрольований заколотниками. 17 березня 2011 Рада Безпеки ООН прийняла резолюцію, що забороняє літакам армії уряду Лівії здійснювати польоти над територією країни. Потім в лівійський конфлікт втрутилася міжнародна коаліція, яка почала наносити авіаудари по військовим і промисловим об'єктам, що перебувають під контролем сил Каддафі. Через деякий час командування коаліцією перейшло до НАТО.

Зараз заколотники майже повністю контролюють Тріполі. Де знаходиться Муаммар Каддафі невідомо.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top