ua en ru

Італія може попросити міжнародну допомогу протягом півроку

Автор: RBC.UA
Італії найімовірніше знадобиться фінансова допомога Євросоюзу, оскільки країна скочується в глибоку економічну кризу, пише The Telegraph. За даними другого за величиною італійського банку - Mediobanca, ситуація на світовому борговому ринку погіршується протягом останнього часу, що тягне вартість італійських запозичень вгору.

Італії найімовірніше знадобиться фінансова допомога Євросоюзу, оскільки країна скочується в глибоку економічну кризу, пише The Telegraph. За даними другого за величиною італійського банку - Mediobanca, ситуація на світовому борговому ринку погіршується протягом останнього часу, що тягне вартість італійських запозичень вгору.

Провідний аналітик банку Антоніо Гульельмі зазначає, що Італія протягом шести місяців буде змушена звернутися до Евросоюзу за екстреною фінансовою допомогою, якщо вартість державних запозичень не знизиться і не почнеться активне відновлення економіки.

Експерт зазначає, що борг Італії обсягом 2,1 трлн євро є третім за величиною в світі після США і Японії. Будь-який стрес на боргових ринках може спровокувати відновлення кризи єврозони. Можливо, він вже запустився після заяв глави ФРС США Бена Бернанке про ймовірне скорочення програми кількісного пом'якшення, що прозвучали минулого тижня.

Прибутковість 10-річних облігацій Італії зросла до 4,8%, що на 100 базисних пунктів вище в порівнянні з травневим рівнем, коли ФРС США почала говорити про можливе посилення політики. Mediobanca висловлює особливу стурбованість з приводу розриву, що виник між прибутковістю короткострокових векселів і довгострокових облігацій.

Векселя з погашенням 31 липня торгуються з прибутковістю 0,48%, тоді як прибутковість облігацій з аналогічним строком погашення становить 0,74%. Причина такої різниці в тому, що векселі захищені від реструктуризації боргу.

На минулому тижні влада Італії прийняла рішення про вливання близько 4 млрд дол. у національну економіку. Цими засобами уряд спробує вирішити проблему високого безробіття. Як заявив прем'єр-міністр Енріко Летта (на фото), за допомогою виділених грошей може бути створено близько 30 тис. робочих місць.

При цьому рівень безробіття в Італії в квітні 2013 р. побив новий рекорд за всю історію підрахунку, починаючи з 1977 р. Рівень безробіття виріс на 0,1% в порівнянні з переглянутими даними за березень і склав 12%. Серед молоді рівень безробіття виріс до 40,5% до 40,3% у попередньому місяці.

Тим часом міністр фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле в кінці квітня заявив, що Італія не є найбільшою проблемою Євросоюзу. "Італія набагато гнучкіша Німеччини. Я впевнений, що Італія завжди зуміє знайти рішення своїх проблем. В економічному вимірі Італія не є, на мою думку, найважливішою проблемою ЄС", - сказав Шойбле.

Раніше рейтингове агентство Moody's зберегло кредитний рейтинг Італії на рівні Baa2, пояснивши своє рішення досить низькою вартістю запозичення. Щоправда прогноз по рейтингу був залишений "негативний", що пояснюється тривалою кризою.

У першій декаді березня міжнародне рейтингове агентство Fitch знизило суверенний кредитний рейтинг Італії з A - до BBB+ з негативним прогнозом. Причиною таких дій експерти агентства назвали політичну нестабільність в країні. Крім того, зазначили в Fitch, тривала рецесія в Італії є однією з найсильніших у Європі, а зростаюча політична невизначеність і умови, які не сприяють проведенню реформ, створюють додаткове навантаження на реальний сектор економіки.