Італії буде потрібна зовнішня допомога, - Мoody's
Міжнародне рейтингове агентство Мoody's вважає, що Італії в кінцевому підсумку все одно потрібно зовнішня допомога, незважаючи на те що політичну проблему в країні вдалося вирішити, передає телеканал "Росія 24".
"Ми поки не можемо виключити варіанту, при якому Італія звернеться за зовнішньою допомогою до ЄЦБ і ESM", - наводить слова старшого спеціаліста кредитного Мoody's видання La Repubblica.
Нагадаємо, що новий прем'єр-міністр Італії Енріко Летта (на фото) прийняв у неділю присягу і в понеділок повинен отримати вотум довіри від парламенту. Очікується, що Летта заручиться підтримкою своєї лівоцентристської Демократичної партії і партії колишнього прем'єр-міністра Італії Сильвіо Берлусконі. Таким чином політичний глухий кут, який тривав близько двох місяців, буде подолано.
Читайте також: Мінекономіки Італії планує знизити податки і витрати
Варто відзначити, що ринки ігнорують заяву Мoody's і досить оптимістично реагують на вибір прем'єра. Прибутковість десятирічних облігацій країни знижуються і торгуються на рівні 4,0%. У п'ятницю, 26 квітня, вартість фондування Італії впала до найнижчого рівня з моменту введення євро при розміщенні казначейських векселів з погашенням в жовтні 2013 р. на загальну суму 8 млрд євро. Середньозважена прибутковість при розміщенні склала 0,503%, що є рекордним мінімумом. При цьому попит перевищив пропозицію в 1,4 рази.
Тим не менш, в агентстві заявляють, що будуть уважно стежити за тим, наскільки новий уряд здатний дотримуватися курс реформ, які повинні підвищити кредитоспроможність країни.
Читайте також: В Італії приніс присягу уряд Енріко Летти
Нагадаємо, в п'ятницю Мoody's зберегло кредитний рейтинг Італії на рівні "Baa2", пояснивши своє рішення досить низькою вартістю запозичення. Правда прогноз за рейтингом був залишений "негативний", що пояснюється тривалою кризою.
У першій декаді березня міжнародне рейтингове агентство Fitch знизило суверенний кредитний рейтинг Італії з A - до BBB+ з негативним прогнозом. Причиною таких дій експерти агентства назвали політичну нестабільність в країні. Крім того, відзначили в Fitch, тривала рецесія в Італії є однією з найсильніших в Європі, а зростаюча політична невизначеність і умови, які не сприяють проведенню реформ, створюють додаткове навантаження на реальний сектор економіки.
Читайте також: Італія не є найбільшою проблемою Євросоюзу, - міністр фінансів ФРН
За підрахунками агентства, державний борг Італії в 2013 році досягне майже 130 відсотків ВВП, що виявиться вище попередніх прогнозів на рівні 125 %. Спад італійської економіки, згідно з оцінками, становитиме близько 1,8 відсотка на тлі скорочення на 2,4 відсотка в 2012 році.