ua en ru

Джерело: Влада Сирії підписала протокол про присутність в країні спостерігачів ЛАГ

Автор: RBC.UA
Влада Сирії підписала протокол про мирні ініціативи, запропонованих Лігою арабських держав (ЛАГ) і припускає обов'язкову присутність спостерігачів ліги на території країни. Така інформація з'явилася на ліванському телеканалі "Аль-Манар" з посиланням на джерело в Сирії.

Влада Сирії підписала протокол про мирні ініціативи, запропонованих Лігою арабських держав (ЛАГ) і припускає обов'язкову присутність спостерігачів ліги на території країни. Така інформація з'явилася на ліванському телеканалі "Аль-Манар" з посиланням на джерело в Сирії.

Ще 27 листопада міністри країн-членів ЛАД прийняли рішення ввести жорсткі санкції відносно сирійський влади. Цей захід застосовується у відповідь на невиконання Дамаском ультиматуму організації.

ЛАГ намагалася зобов'язати уряд Сирії в триденний термін дотримати вимоги досягнутої раніше угоди з врегулювання конфлікту в країні. Відповідно до цієї угоди, Дамаск був зобов'язаний звільнити політичних ув'язнених і почати діалог з опозицією. Вона також передбачала припинення військових операцій в містах.

Раніше комітет ЛАГ оголосив про введення санкцій проти Сирії. Дане рішення прийнятої 3 грудня 2011 р. на засіданні міністрів закордонних справ країн, що входять в організацію.

Комітет ЛАГ вважає, що заморожування рахунків 19 високопоставлених чиновників зі складу діючого уряду країни, а також скорочення обсягу авіасполучення з арабською республікою на 50%, дозволять зупинити озброєне протистояння в Сирії.

Разом з тим ЛАГ залишає Сирії можливість виправити ситуацію, а саме підписати договір про мирні ініціативи, які мають на увазі обов'язкову присутність спостерігачів ліги на території країни.

"У нас зберігається контакт з сирійською стороною. Якщо вони побажають піти нам назустріч (підписати план), вони можуть зробити це завтра", - йдеться в заяві глави МЗС Катару Хамада бен Джасема аль-Тані.

Відзначимо, сьогодні колишній радник з національної безпеки Іраку Муаффак Рубаї заявив, що економічні санкції проти Сирії вдарять не по уряду, а по сирійському народові.

На думку Муаффака Рубаї, цей крок ЛАГ не можна назвати неупередженим, оскільки арабські країни, де при владі перебувають суніти, вживають заходи проти Сирії, яку підтримують влади шиїтського Ірану.

Ірак не підтримав досить жорсткі економічні санкції проти Дамаска.

Нагадаємо, з березня 2011 р. у Сирії тривають масові заворушення та збройні виступи проти уряду країни. Протестувальники вимагають відставки Президента країни Башара Асада та проведення реформ. Влада пішла на ряд поступок опозиції, однак керівники опозиції під різними приводами відмовляються йти на зближення з владою і встановлення мирного діалогу. Крім того, до цих пір не ясно точну кількість загиблих з кожної зі сторін, так як дані опозиції, яка повідомляє про 4 тис. убитих, неможливо перевірити на об'єктивність.

У свою чергу сірійські власті заявляють про те, що в деяких районах їм протистоять добре озброєні групи терористів і саме з цього доводиться використовувати армійські підрозділи.