Джерело: Україна не домовиться з Росією про зниження ціни на газ

Середа 21 грудня 2011 11:15
Автор: RBC.UA
Україна і Росія не домовляться про зниження ціни на російський газ для України. Про це повідомляє Reuters з посиланням на джерела в російському уряді.

Україна і Росія не домовляться про зниження ціни на російський газ для України. Про це повідомляє Reuters з посиланням на джерела в російському уряді.

Мала ймовірність угоди означає, що європейська енергетика, яка недоотримала російського газу в 2006 і 2009 роках, ризикує опинитися в такій же ситуації напередодні нового року.

Крайнього терміну для угоди не існує, і "Газпрому" невигідно поспішати, оскільки фінансове становище України погіршується, і вона продовжує платити "Газпрому" більш високу ціну за існуючого контракту. Угода між Росією і Україною важлива для Європи, так як вона встановить спільний контроль над транзитними газопроводами, за якими Європа отримує більше половини російського газу.

"Ці переговори будуть тривати дуже довго. Навіть коли вони оголосять, що домовилися, їм доведеться вести переговори ще рік", - сказав галузевий аналітик в Москві, який довгий час стежить за "Газпромом".

"Тиждень тому був великий рух, але зараз все спокійно", - сказало раніше джерело в Міністерстві енергетики Росії.

"Виходячи з чистої логіки і економіки, Україні більше не витримати цю ціну. Так що, на мою думку, має бути досягнута якась угода, інакше в України будуть реальні проблеми в 2012 році", - сказало джерело у фінансових колах, яке веде справи з обома урядами.

Зазначимо, сьогодні на засіданні Кабінету міністрів Азаров заявив, що група експертів на чолі з міністром енергетики і паливної промисловості Юрієм Бойко разом з міністром юстиції Олександром Лавриновичем зараз знаходяться в Москві і ведуть переговори з урядом Російської Федерації відносно газових угод.

"Ціла низка питань знаходяться на стадії обговорення і узгодження, у тому числі питання обсягу похитування газ, ціни, створення газотранспортного консорціуму. Ми залишили в Москві групу експертів високого рівня на чолі з міністром енергетики Бойка і міністром юстиції Лавриновичем. Вони повинні остаточно погодити і доопрацювати формулювання нової угоди. Від цієї роботи залежатиме економічна стабільність України", - заявив Азаров.

В той же час, Азаров запропонував "якщо компроміс буде знайдений найближчий час, зібрати засідання уряду і розглянути необхідні рішення в комплексі, включаючи проект бюджету на 2012 рік".

Нагадаємо, 20 грудня прем'єр-міністр України Микола Азаров провів переговори з прем'єром РФ Володимиром Путіним. Передбачається, що про результати переговорів з керівництвом Російської Федерації глава уряду повинен заявити на сьогоднішньому засіданні Кабінету міністрів.

Азаров в понеділок повідомив журналістам у Празі, що угода буде досягнута через кілька днів.

Зазначимо, що останніми днями українська та російська сторони за допомогою преси дали зрозуміти, що російський газ для України в наступному році, ймовірно, буде коштувати не менше 400 дол та тисячу кубометрів. Це може означати, що на українсько-російському газовому фронті, де анонсувалася близька "мирна угода", виникли певні ускладнення.

7 грудня, на засіданні Кабінету міністрів Азаров дав розпорядження готувати найжорсткіший варіант державного бюджету-2012 з ціною імпортованого газу не менше 400 дол за 1000 кубометрів і вносити такий документ на розгляд Верховної Ради.

Цікаво, що 12 грудня голова правління "Газпрому" Олексій Міллер після зустрічі з Юрієм Бойко заявив, що "Газпром" і "Нафтогаз" не підпишуть угоду про нові ціни на російський газ для України до кінця грудня 2011 р. "Новорічних подарунків не буде" , - зазначив Міллер.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся