ua en ru

«Сильна Україна» зливається з Партією регіонів

Автор: RBC.UA
"Сильна Україна" приєднається до Партії регіонів. Про це на прес-конференції заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров."Сьогодні ми (Азаров і віце-прем'єр Сергій Тігіпко) перед вами як голова партії Партія Регіонів та голови партії "Сильна Україна "... Ми виступили з ініціативою об'єднання наших партій шляхом приєднання "Сильної Україна" до Партії Регіонів", - заявив Азаров.

"Сильна Україна" приєднається до Партії регіонів. Про це на прес-конференції заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров.
"Сьогодні ми (Азаров і віце-прем'єр Сергій Тігіпко) перед вами як голова партії Партія Регіонів та голови партії "Сильна Україна "... Ми виступили з ініціативою об'єднання наших партій шляхом приєднання "Сильної Україна" до Партії Регіонів", - заявив Азаров.


"Пропозиція приєднатися до Партії регіонів надходило давно ... Коли я побачив, що Президент Янукович готовий братися за непопулярні рішення, я зрозумів, що готовий ... і навіть буду ініціювати (вступ до ПР). Чому б нарешті не об'єднатися? чому саме зараз назріло це рішення? Восени починається політичний сезон ... Вибори до парламенту - буде багато крику і деструктиву. Хочемо без зайвої конкуренції запровадити конструктив", - заявив Тігіпко.


Другою причиною віце-прем'єр назвав вкрай нестабільну ситуацію у світі:"Щоб уникнути проблем для нашої України - нам потрібна консолідація для підвищення конкурентоспроможності. І цей крок теж піде на користь і партіям, і країні ... Тільки одне може змінити ситуацію - реформи. Але потрібна консолідація і політична воля".


Микола Азаров вважає, що до ініціативи приєднання до Партії регіонів "прислухаються і інші партії". "Я думаю, до нашої ініціативи прислухаються іінші партії", - заявив Азаров, коментуючи приєднання "Сильної Україна" до Партії регіонів.


Об'єднання Партії регіонів і "Сильною Україною" займе близько двох місяців. "Спочатку робоча група напрацює пропозиції, потім пройдуть з'їзди партій, і вже наприкінці пройде об'єднаний з'їзд Партії регіонів і "Сильною України "... Я думаю, це займе два місяці, враховуючи статути партій, проведення конференцій, обласних конференцій", - заявив Азаров.


"Яким чином буде проходити об'єднання - ми самі ще не знаємо .. 1,3 млн людей в Партії регіонів, в "Сильній Україні"- трохи більше 100 тис. Але не це головне. Для мене найголовніше - на що орієнтуємося. З якою позиції "Сильної Україна", людям, які прийшли в партію, це легше робити? Якщо відкинути особисті амбіції, то я переконаний, то входячи в партію влади, зсередини впроваджувати рішення набагато буде легше", - підкреслив Тігіпко.


Нагадаємо, що за підсумками першого туру президентських виборів в 2010 р. Тігіпко посів третє місце (13,06% голосів). Хоча Тігіпко дистанціювався від підтримки будь-кого з двох кандидатів, що залишилися, але було зрозуміло, що його виборці у своїй більшості проголосують за Віктора Януковича. Після перемоги і інавгурації Януковича і призначення Миколи Азарова главою Кабміну, Тігіпко очолив економічний напрямок в уряді, і отримав посаду віце-прем'єр-міністра з економічних питань. 9 грудня 2010 р. в результаті проведення адмінреформи став віце-прем'єр-міністром - міністром соціальної політики. Він є відповідальним за проведення пенсійної реформи.


Спочатку Сергій Тігіпко увійшов до складу уряду Миколи Азарова на правах «головного по реформам». Між тим, реформи самі по собі буксували, і реформатору було досить складно ужитися у досить консервативному Кабміні Азарова. Влітку минулого року, коли уряд в терміновому порядку подав до парламенту «сирий» варіант Податкового кодексу, який не пройшов громадських слухань і не враховував численні побажання бізнес-кіл, заступник голови «Сильної Україна» Олександра Кужель навіть заявила, що якщо інтереси бізнесу не будуть враховані у Кодексі, то Тигіпко піде з Кабміну. Пройшов рік, бізнес як скаржився, так і продовжує скаржитися на Податковий кодекс, а Тігіпко залишився в уряді не дивлячись ні на що.


На даний момент можна констатувати лише те, що за даними червневого опитування Київського міжнародного інституту соціології, за Партію регіонів готові віддати свої голоси 13,5% (у 2010 р. - 38%) виборців, а за «Сильну Україну» Сергія Тігіпка 4, 3% опитаних (у 2010 р. - 7,1%). Таким чином, рейтинг Партії регіонів зменшився за рік майже в 3 рази, а у «Сильної України» на 60%. Така трансформація в значній мірі викликана зміною настроїв у південно-східній частині України.


Сукупний рейтинг двох партій становить 17,8%. Втім, підхід до додавання рейтингів двох партій виглядає не зовсім коректним, оскільки електоральне поле у цих політичних сил хоч і розташоване на Південному Сході України, але ментально воно все ж відрізняється.


Втім, в об'єднанні цих двох досить родинних політсил немає нічого дивного. У 2004 році Тігіпко, будучи главою Нацбанку, був одночасно головою виборчого штабу кандидата в Президенти України Віктора Януковича, але через тиждень після I туру виборів і початку "помаранчевої революції" залишив команду кандидата і подав у відставку з поста глави НБУ. Тактичний хід Тігіпка став приводом для його критики з боку колишніх соратників. Потім він на довгі 5 років фактично пішов у бізнес.
З іншого боку, Тігіпко досить легко знаходить спільну мову і з іншими політсилами. 18 березня 2008-го року прем'єр-міністр Юлія Тимошенко заявила, що призначила Тігіпка своїм радником. 8 липня 2009 р. Тігіпко звільнився з посади радника глави уряду за власним бажанням.