ru ua

Джерело: Мінпаливенерго запропонувало RUE продати на внутрішньому ринку 12,1 млрд куб. м газу

Автор: RBC.UA
Мінпаливенерго України і RosUkrEnergo (RUE) ведуть переговори про те, щоб газ, який НАК "Нафтогаз України" за рішенням стокгольмського арбітражу повинна передати RUE, був проданий на внутрішньому ринку промисловим споживачам. Про це виданню "Комерсант-Україна" повідомили в міністерстві.

Мінпаливенерго України і RosUkrEnergo (RUE) ведуть переговори про те, щоб газ, який НАК "Нафтогаз України" за рішенням стокгольмського арбітражу повинна передати RUE, був проданий на внутрішньому ринку промисловим споживачам. Про це виданню "Комерсант-Україна" повідомили в міністерстві.

"Зараз у нас в ПСГ 18 млрд куб. м газу. Для опалювального сезону потрібно 24 млрд. Якщо 12,1 млрд будуть експортовані, ми просто не пройдемо опалювальний сезон, нам для країни не вистачить газу", - заявило високопоставлене джерело в міністерстві.

Продати газ пропонується через компанію "УкрГазЕнерго" (УГЕ; 50% належать RUE, ще 50% - "Нафтогазу"). У Мінпаливенерго України упевнені, що у RUE немає іншого виходу, окрім як погодитися на пропозицію. "Експортувати газ до Польщі RUE не може, оскільки у неї з 2009 року там немає контракту, - відзначають в міністерстві. - А в Угорщині співвласник компанії Дмитро Фірташ все ще не повернув оперативний контроль над Emfesz". Досі RUE поставляла газ виключно в ці дві країни, в інші країни Східної Європи газ поставляє "Газпром" за прямими договорами.

Джерело видання в оточенні Д,Фірташа підтвердило факт переговорів про те, "коли газ може бути отриманий і кому проданий". А в прес-службах "Нафтогазу" і "Газпрому" від коментарів відмовилися.

У "УкрГазЕнерго" відзначили, що можуть вести господарську діяльність, оскільки в квітні Київський апеляційний господарський суд задовольнив апеляцію компанії на рішення про її ліквідацію. "Нам треба відновити ліцензію на продаж газу, але це можна зробити протягом тижня після того, як 12,1 млрд куб. м газу будуть передані нам на реалізацію", - заявили в прес-службі компанії. З березня 2006 р. по квітень 2008 р. УГЕ було монопольним постачальником природного газу промисловим споживачам України.

Раніше повідомлялося, що керівництво Мінпаливенерго і "Нафтогаз України" ведуть переговори з "Газпромом" і RUE про способи виконання рішення Стокгольмського арбітражного суду про повернення 12 млрд куб. м газу.

Нагадаємо, 8 червня ц.р. Стокгольмський трибунал ухвалив рішення, згідно з яким «Нафтогаз України» зобов'язаний повернути RUE 11 млрд куб. м газу і сплатити 197 млн дол. компенсації.

11 млрд куб. м газу були вилучені НАК у RUE в 2009 р. як компенсація заплаченого «Нафтогазом» боргу RUE перед «Газпромом» у розмірі 1,7 млрд дол. після того, як в результаті підписання прямого контракту між «Нафтогазом» і «Газпромом» в січні в 2009 р. RUE було виключено з схеми постачань газу до України і за її межі. Це було зроблено за узгодженням з «Газпромом», який володіє 50% RUE.

Первинна вартість 11 млрд куб. м складала 1,7 млрд дол., тобто середня ціна була 156 дол. за 1000 куб. м. RUE розраховує отримати 5,4 млрд дол. (по 490 дол. за тисячу куб. м).