ua en ru

Джерело: Мінфін розмістив п'ятирічні єврооблігації на 2 млрд дол

Автор: RBC.UA
Міністерство фінансів України розмістило п'ятирічні суверенні єврооблігації під 9,25% річних. При цьому сума бондів була збільшена вдвічі від запланованої - до 2 млрд дол.

Міністерство фінансів України розмістило п'ятирічні суверенні єврооблігації під 9,25% річних. При цьому сума бондів була збільшена вдвічі від запланованої - до 2 млрд дол, повідомляє видання "Комерсант-Україна".

"Вчора Україна розмістила п'ятирічні єврооблігації на 2 млрд дол під 9,25% річних", - повідомило джерело на фінансовому ринку. У Міністерстві фінансів інформацію про випуск євробондів поки не прокоментували, порадивши дочекатися прес-релізу.

Уряд приступив до розміщення єврооблігацій одразу ж після затвердження графіку державних запозичень на III квартал. Спочатку планувався випуск бондів на суму 1 млрд дол, проте джерела стверджують, що ця сума зросла вдвічі.

Блискавичність розміщення бондів експерти пояснюють тим, що підготовку до розміщення Мінфін почав ще в січні. Минулого тижня агентство Fitch підтвердило довгостроковий рейтинг дефолту України в іноземній і національній валютах на рівні B з "стабільним" прогнозом. Проте ризики залишаються високими. За даними інформаційної системи TRData, кредитно-дефолтні свопи на п'ятирічні бонди України 16 липня котирувалися в діапазоні 815-839 пунктів, тоді як за річними облігаціями ризики країни оцінювалися набагато дешевше - 689-764 пунктів.

Експерти називають умови залучення коштів успішними, особливо враховуючи те, що восени умови на європейському ринку капіталу можуть погіршитися і незважаючи на те, що на початку року перший віце-прем'єр Валерій Хорошковський говорив про бажання залучити ресурси за ціною не вище 8,5%.

Втім, незважаючи на успішне розміщення, прибутковість на рівні 9,25% несе велике навантаження на держбюджет. Експерти зазначають, що деякі країни можуть собі дозволити позичати з такою прибутковістю, і хоча для України цей крок був виправданий, питання жорсткої економії бюджетних коштів стає ще більш актуальним, ніж раніше.

Більш того, випуск єврооблігацій розблокує випуск паперів для українських банків і муніципалітетів, які тепер зможуть розраховувати на прибутковість, близьку до 10%.

Востаннє Україна розміщувала єврооблігації в лютому 2011 р. Тоді Мінфін залучив 1,5 млрд дол терміном на 10 років під 7,95%. Зараз на вторинному ринку суверенні євробонди України торгуються під 10%.

Нагадаємо, що вчора джерело РБК-Україна повідомило про те, що Україна почала випуск п'ятирічних євробондів на 1 млрд дол для рефінансування кредиту російського банку ВТБ. Раніше глава правління ВТБ Андрій Костін повідомляв, що банк конвертує другу частину боргу України в розмірі 1 млрд дол в єврооблігації в липні.

Нагадаємо, за даними Мінфіну, держборг України за станом на 31 травня 2012 р. складав 375,3 млрд грн (46,9 млрд дол.)
Як відомо, в II кварталі 2012 р. через несприятливої ​​зовнішньої ситуації залучення коштів за кордоном було перенесено.

Кабінет міністрів України затвердив середньострокову стратегію управління державним боргом на 2012-2014 роки постановою від 10 травня 2012 р. Згідно з постановою, фінансування держбюджету за рахунок боргових джерел в 2012 році планується в обсязі 98,5 млрд грн, з яких 61 млрд грн, або 61,9% складають внутрішні запозичення, а 37,5 млрд грн, або 38,1% - зовнішні запозичення.