Баррозу: МВФ і ЄК будуть моніторити прогрес реформ в Італії

Лідери Євросоюзу (ЄС) підтвердили інформацію про те, що Міжнародний валютний фонд (МВФ) буде проводити моніторинг економічних реформ в Італії. Президент Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу повідомив, що Італія за власною ініціативою попросила МВФ відслідковувати хід економічних реформ в країні.

Лідери Євросоюзу (ЄС) підтвердили інформацію про те, що Міжнародний валютний фонд (МВФ) буде проводити моніторинг економічних реформ в Італії. Президент Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу повідомив, що Італія за власною ініціативою попросила МВФ відслідковувати хід економічних реформ в країні. "Я розцінюю це як свідоцтво того, як важливі ці реформи для Італії і єврозони в цілому", - сказав Баррозу на прес-конференції в Каннах (Франція), де проходить саміт G20.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель привітала домовленості про моніторинг МВФ італійської програми реформ, повідомивши, що фонд буде щокварталу звітувати про хід програми, повідомляє Reuters.

Баррозу також підтвердив, що Єврокомісія буде проводити власний моніторинг модернізації італійської економіки. За його словами, перша місія експертів від виконавчого органу ЄС відправиться в Італію вже наступного тижня.

Раніше сьогодні анонімні джерела на саміті G20 повідомили, що прем'єр-міністр Італії Сильвіо Берлусконі, який стрімко втрачає політичну підтримку у себе на батьківщині, погодився пустити в країну спостерігачів МВФ після переговорів з лідерами єврозони і Президентом США Бараком Обамою на полях каннського саміту.

"Ми повинні переконатися, що є довіра до цілей Італії - і що вона збирається досягти їх. Ми вирішили, що МВФ буде залучений у моніторинг, використовуючи власні методи, та Італія говорить, що зможе жити з цим", - заявило раніше джерело.

"У Італії немає ніяких проблем з моніторингом, навіть за участю МВФ", - сказав він, додавши, що Європейська Комісія і МВФ будуть окремо представляти інформацію про те, як Італія виконує поставлені завдання.

 Нагадаємо, 26 жовтня ц.р. правлячій коаліції Італії під керівництвом прем'єр-міністра Берлусконі вдалося досягти попередньої угоди по програмі економічних реформ. Зокрема, була досягнута домовленість про підвищення пенсійного віку з 65 до 67 років.

В середині липня італійський парламент остаточно схвалив перший план економії бюджету. Офіційний Рим тоді заявляв, що ряд жорстких заходів допоможе Італії заощадити близько 48 млрд євро і до 2014 р. скоротити заборгованість на 0,2 % ВВП. Серед цих заходів, зокрема, відмова від підвищення зарплат і прийому на роботу нових співробітників у бюджетній сфері, а також проведення масштабної програми приватизації.

В середині вересня парламент Італії схвалив другий за три місяці пакет жорстких заходів економії близько 54 млрд євро бюджетних коштів. Урядовий законопроект передбачає, зокрема, збільшення податків і збільшення пенсійного віку для жінок. Кабінет Сильвіо Берлусконі розраховує за допомогою нових заходів досягти збалансованого бюджету до 2013 р.

В обмін на ці кроки Європейський центральний банк (ЄЦБ) обіцяв підтримку Риму, щоб допомогти йому уникнути боргової кризи, яку переживає зараз Греція. Через те, що прибутковість п'ятирічних облігацій Італії досягла рекорду з моменту створення євро за підсумками боргового аукціону, що підсилило побоювання ринків щодо фінансового стану третьої економіки єврозони, ЄЦБ у серпні відновив скупку на вторинному ринку держоблігацій Іспанії і Італії. Італія розмістила облігацій на 6,485 млрд євро, включаючи п'ятирічні папери на 3,865 млрд євро, прибутковість по яких склала рекордні 5,6%. Надія на те, що Китай може допомогти Італії скуповуванням її облігацій, не змогла поліпшити результат аукціону.

У травні агентство S&P змінило прогноз по італійському суверенному рейтингу на "негативний". З того часу фінансове становище Італії значно ускладнилося.

28 вересня аналітики S&P знизили суверенний кредитний рейтинг Італії на одну сходинку - з A+ до А, присвоївши йому "негативний" прогноз. Таким чином, країна опинилася в кроці від втрати інвестиційного рейтингу.

5 жовтня ц.р. агентство Мoody's знизило довгостроковий рейтинг державних облігацій Італії з рівня Аа2 до А2. Прогноз за рейтингом - "негативний". Основними причинами зниження рейтингу названі: підвищення ризиків країн єврозони через високий обсяг національних боргових зобов'язань і пов'язана з цим втрата довіри кредиторів та інвесторів.

В останні місяці Італія стала об'єктом підвищеної уваги інвесторів через уповільнення зростання економіки і великий держборг. 12 серпня повідомлялося, що державний борг Італії досяг у червні рекордних розмірів, перевищивши 1,9 трлн євро. Раніше, виступаючи в парламенті, Берлусконі сказав, що економіка країни "сильна", а банки "кредитоспроможні". У вересні Кабінет міністрів Італії знизив прогноз зростання економіки країни на 2011-2013 рр. на тлі погіршення макроекономічних умов.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top