Джерело: Хорошковський запропонував підняти акцизи на алкоголь

Перший віце-прем'єр-міністр Валерій Хорошковський запропонував провідним українським виробникам алкоголю підняти акцизи на свою продукцію для підвищення надходжень до бюджету.

Перший віце-прем'єр-міністр Валерій Хорошковський запропонував провідним українським виробникам алкоголю підняти акцизи на свою продукцію для підвищення надходжень до бюджету.

Про це повідомляє видання "Дзеркало тижня. Україна" з посиланням на власне джерело, присутнє на нараді віце-прем'єра c виробниками алкогольної продукції, присвяченому підвищенню надходжень від акцизного збору.

"Ми очікували, - розповів один з учасників наради, - що Валерій Іванович як колишній глава СБУ розповість, що ринок виробництва спирту та горілки буде легалізований ..., що будуть перекриті всі дороги відходу від оподаткування. Тобто буде розширена база оподаткування в галузі, створений стимул для зміцнення і розвитку легальних горілчаних брендів. Що будуть вирішені корпоративні суперечки, якими криміналітет розриває деякі горілчані компанії. Що держава створить умови для стимулювання експорту алкоголю, ... але замість цього ми почули стару заїжджену ідею, що Кабмін збирається знову підняти мінімальну роздрібну ціну на горілку. Виграють від цього кілька дорогих брендів", - додав він.

На думку виробників, збільшення податкового навантаження на легальний білий сектор до різкого збільшення платежів до бюджету не призведе. "Мільярди податків можна знайти тільки в чорному бізнесі, який держава повинна забрати", - сказало джерело.
Зазначимо, що за перші два місяці 2012 р. збір акцизного податку на лікеро-горілчану продукцію виріс на третину в порівнянні з минулим роком. У січні і лютому виробники алкоголю сплатили до бюджету 532,9 млн грн.

В ДПСУ таку динаміку сплати акцизу розцінили як свідчення того, що горілчаний ринок виходить з "тіні". За оцінками правоохоронців, у кінці 2011 р. обсяг "тіньового" обороту становив 20% від легального і значну частину продукції на підпільному ринку становив фальсифікат.

Видання "Комерсант-Україна" писало, що Мінфін планує підвищити ціни на лікеро-горілчану продукцію на 26,4%, до 165 грн за літр 100-процентного спирту. Тобто мінімальна ціна пляшки горілки 0,5 л збільшиться з 26,1 грн до 33 грн.

За словами члена парламентського комітету з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики Олега Царьова (Партія регіонів) головна мета документа - боротьба з тіньовим алкогольним ринком. За його словами при легальному виробництві, пляшка горілки має коштувати не дешевше 33 грн.

Востаннє уряд піднімав мінімальні ціни на алкогольні напої на 25-50% в серпні 2011 р.

А ВР в липні відмовилася розглядати питання про збільшення акцизу на алкогольні напої. Проектом закону планувалося збільшення з 2012 р. акцизної ставки на пиво, вино, і спирт етиловий.

Варто також зазначити, що в 2011 р. світове споживання алкогольних напоїв зберегло тенденцію зростання як і роком раніше. Продажі провідних брендів збільшилися в середньому на 2,5-3%. Основними драйверами зростання залишаються ринки, що розвиваються, серед яких виділяються Індія та Китай. На їхньому тлі дисонансом виглядають показники більшості східноєвропейських брендів: провідні марки України та Польщі продемонстрували значне падіння.

"В Україні після чергового підвищення акцизу горілка стала занадто дорогою для споживача. Те ж можна сказати і про Польщу", - пояснює тенденцію директор Центру досліджень федерального і регіональних ринків алкоголю (ЦДФРРА) Вадим Дробіз. На думку експерта, в цих країнах населення масово переходить на споживання самогону та фальсифікату.

У 2011 р. в Україні виробництво горілки та інших міцних спиртних напоїв в порівнянні з аналогічним періодом 2010 р. зменшилося на 21,5% - до 33,2 млн дол.

У бюджеті на 2012 р. передбачено, що надходження від акцизного податку складуть 32 млрд грн. Самі виробники підакцизної продукції декларують лише 28 млрд грн. 

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top