ua en ru

Джерело: Генпрокуратура затримала колишнього в.о. міністра оборони В.Іващенка

Автор: RBC.UA
Військовою прокуратурою 21 серпня був затриманий колишній перший заступник міністра оборони України Валерій Іващенко.

Військовою прокуратурою 21 серпня був затриманий колишній перший заступник міністра оборони України Валерій Іващенко. Про це повідомило джерело "Дзеркала тижня" у Генеральній прокуратурі України.

Після відставки міністра оборони Юрія Єханурова В.Іващенко в період з 5 червня 2009 р. до 11 березня 2010 р. виконував обов'язки глави військового відомства в уряді Юлії Тимошенко.

Джерело видання стверджує, що В.Іващенка помістили в ізолятор на 72 години за результами допиту в ГПУ в рамках кримінальної справи, яку розслідує Військова прокуратура.

В.Іващенка звинувачують у незаконному ухвалення рішення про реалізацію майна судомеханічного заводу Феодосії. За інформацією з прокуратури, значна частина активів цього держпідприємства Міноборони після проведення санації перейшла в приватні руки, зокрема стратегічно важливі об'єкти інфраструктури - причали заводу.

У Генпрокуратурі підозрюють, що новим власником причалів і іншого майна заводу Феодосії став член фракції БЮТ Андрій Сенченко.

Слідство має у своєму розпорядженні документ з підписом В.Іващенка, який дає право за підсумками проведеної санації продати будь-яке майно судомеханічного заводу Феодосії, разом з цехами і глибоководними причали. Реалізація зазначеного рішення Міноборони завдала серйозного збитку держпідприємству.

Джерело видання у Генпрокуратурі стверджує, що за підсумками розслідування кримінальної справи продане майно заводу буде повернено державі. При передачі його приватним структурам було порушено законодавство України, зокрема постанову Кабінету міністрів, що вимагає видачу окремого дозволу на реалізацію для кожного об'єкту державної власності, до того ж за обов'язковим погоджувальним рішенням про продаж Фондом державного майна України. Ці процедури, як стверджує джерело, були порушені.

Як стало відомо виданню, слідство відпрацьовує головну версію, відповідно до якої при ухваленні вказаного рішення на В.Іващенка чинився тиск з боку народних депутатів і, можливо, керівництва Кабміну.
Слідчим Військової прокуратури вже відомо, що на робочих нарадах у Міноборони з підготовки наказу в.о. міністра особисто був присутній народний депутат України А.Сенченко.

Відомо також, що керівники департаментів військового відомства відмовилися візувати проект рішення в.о. міністра щодо продажу майна заводу Феодосії, вважаючи його незаконним.
Нагадаємо, розпорядженням від 19 квітня 2010 Кабмін звільнив В. Іващенка з посади першого заступника міністра оборони України за власним бажанням.