Джерело: Євросоюз готує санкції відносно фінансового сектора Сирії
Євросоюз готує санкції відносно фінансового сектора Сирії, які планується ввести на наступному тижні, передає Reuters з посиланням на дипломатичні джерела.
Як очікується, в новий пакет обмежувальних заходів буде включена заборона на інвестиції в банки Сирії, операції з держоблігаціями країни, кредитування уряду, торгівлю цінними металами, а також продажі IT-обладнання для моніторингу Інтернет-середовища і телекомунікаційного поля.
Серед іншого Брюссель має намір ввести заборону на відкриття представництв сирійських банків в ЄС.
"Мета нових санкцій - фінансові ресурси Президента Сірії Башара Асада", - зазначив співрозмовник агентства.
Раніше на цьому тижні уряди країн - членів ЄС попередньо схвалили розширення санкцій; в даний час йде робота над деталями законопроекту, уточнило джерело. Європейський союз додав до "чорного списку" імена 18 сирійських чиновників і довів його, таким чином, до 74 людей. Особи, що потрапили в цей список, позбавляються права на в'їзд до ЄС. Крім того, їх вклади в європейських банках будуть заморожені.
Нові санкції ЄС ввів після того як Ліга арабських держав (ЛАД) призупинила членство Сирії в організації до того моменту, поки в цій країні не буде припинено кровопролиття. Сирія розкритикувала це рішення. На думку Дамаску, воно означає, що організація відмовляється від можливості брати участь у врегулюванні ситуації в Сирії. Навпаки, схвалив рішення ЛАД Президент США Барак Обама. Глава Білого дому закликав країни ЛАД не зупинятися на досягнутому і ввести економічні санкції проти Сирії. Про посилення тиску на Дамаск заявляв і міністр закордонних справ ФРН Гідо Вестервелле.
На початку вересня ц.р. ЄС ввів ембарго на імпорт нафти з Сирії.
Зазначимо, основною причиною, по якій ЛАД прийняла жорстке рішення щодо Сирії стало порушення домовленості про припинення насильства в країні. За останні 10 днів, після того, як Президент країни Башар Асад пообіцяв вивести війська з вулиць міст, загинули понад 100 чоловік. Напередодні, за даними правозахисників, в містах Хама та Хомс загинули щонайменше 28 мирних жителів.
Раніше Генсек Ліги арабських держав Набіль аль-Арабі виступив з попередженням, що провал плану може стати "катастрофічним" для країни та регіону. Це відбулося незабаром після того, як сирійські активісти почали повідомляти про нові вбивства при зіткненнях протестуючих та урядової армії. Генсек ЛАД висловив "серйозне занепокоєння з приводу насильства" і закликав Дамаск прийняти термінові заходи для захисту цивільного населення, додавши, що ЛАД хоче забезпечити безпеку Сирії і уникнути "іноземного втручання".
Наприкінці жовтня міністри закордонних справ Ліги арабських держав звернулися до Президента Башара Асада з закликом негайно припинити "вбивства цивільних", що беруть участь в акціях протесту проти сирійської влади. Заклик пролунав після того як були вбиті 37 учасників протестних акцій у містах Хомс і Хама.
У суботу закінчився термін ультиматуму, який Ліга висунула Дамаску, вимагаючи припинити кровопролиття в країні. У свою чергу, в інтерв'ю британській пресі, Президент Сирії Башар Асад заявив, що буде особисто "битися до останнього" у разі іноземної інтервенції. Асад також підкреслив, що силові структури країни будуть продовжувати придушення заворушень, незважаючи на попередження Ліги арабських держав.
Раніше міністр енергетики Туреччини Танер Йилдиз заявив, що, якщо влада Сирії продовжить існуючий курс, то, можливо, Туреччині доведеться переглянути рішення щодо поставок електроенергії. Анкара вперше настільки різко висловила свою позицію проти Президента Сірії Башара Асада. Напередодні, Король Йорданії Абдалла заявив, що Президент Сирії Башар Асад повинен піти зі своєї посади. На думку держсекретаря США Хіларі Клінтон, в разі зміцнення сирійської опозиції в республіці цілком може спалахнути громадянська війна. Пізніше міністр оборони Ізраїлю Ехуд Барак заявив, що нинішній сирійський режим Асада може впасти протягом найближчих декількох місяців - під тиском міжнародного співтовариства, а сам Асад може повторити долю Муаммара Каддафі і Саддама Хусейна. Барак також зазначив, що можливе падіння режиму Асада стане позитивним чинником у розвитку ситуації на Близькому Сході.
За даними Управління верховного комісара ООН з прав людини (UNHCR), за вісім місяців протестів в Сирії жертвами режиму стали більше 3500 чоловік. Це оціночні дані, проте, вони отримані з надійних сирійських джерел, пояснила 8 листопада в Женеві офіційний представник UNHCR Равіна Шамдасані.
З березня 2011 р. в Сирії тривають масові безлади і збройні виступи проти уряду країни. Протестуючі вимагають відставки Президента Асада і проведення реформ. Влада пішла на ряд поступок опозиції, проте жорстко пригнічує антиурядові вступи. За даними ООН, з початку конфлікту загинули понад 3,5 тис. чоловік. В Дамаску заявляють, що серед убитих чимало жертв серед поліцейських і військовослужбовців армії уряду.