ua en ru

Джерело: Європарламент має намір знову відкласти ухвалення резолюції щодо України

Автор: RBC.UA
Європарламент має намір знову відкласти ухвалення резолюції про ситуацію в Україні, пише "Комерсант-Україна".

Європарламент має намір знову відкласти ухвалення резолюції про ситуацію в Україні, пише "Комерсант-Україна".

Джерела видання стверджують, що головною причиною, за якою відкладається ухвалення резолюції, є бажання перенести її обговорення на період після саміту Україна-ЄС, який відбудеться 22 листопада.

Віце-голова делегації ЄП по співпраці з Україною Сиірі Овіїр (Естонія) заявила, що існують не тільки процедурні, але і політичні причини такого рішення. "22 листопада відбудеться саміт Україна-ЄС, після якого може виникнути необхідність ухвалити нову резолюцію по Україні. Але не можемо ж ми це робити кожного тижня! Краще пізніше затвердити повніший і продуманий документ", - сказала вона.

Джерела стверджують, що головною причиною, за якою відкладається ухвалення резолюції, є бажання перенести її обговорення на період після саміту. Раніше передбачалося, що виводи, прийняті Європарламентом, вплинуть на підсумки саміту, тому що ЄС зобов'язаний брати до уваги позицію ЄП при формуванні зовнішньої політики. Проте на цей раз євродепутати добровільно відмовилися від такого інструменту впливу.

Ініціаторами цього рішення, за інформацією видання, є дві групи депутатів, які співробітничають з фракцією соціал-демократів, а також представники країн Східної Європи незалежно від фракційної приналежності. Їх мета - не допустити провалу саміту через критику ЄП на аресу української влади.

Нагадаємо, раніше депутат Європарламенту, міжнародний спостерігач за виборами в місцеві ради України Олександр Мирський заявив, що Європарламент розгляне резолюцію про ситуацію в Україні 22 листопада. Крім того, він заявив, що соціал-демократична партія, яка є другою за величиною в Європарламенті, проти тексту резолюції, у зв'язку з чим з даного приводу ще відбуватимуться дискусії.

За його словами, якщо буде висловлено думку, що в Україні відбуваються які-небудь процеси, які порушують закон, це може спричинити скасування або перенесення економічних програм співпраці з Україною: "Допомога Україні для відновлення економіки, банківської системи і інших галузей, постраждалих від кризи складає 600 млн євро. А ця резолюція може віддалити можливість України скористатися фінансовими інструментами Європи".

Як відомо, 21 жовтня ц.р. Європарламент відклав розгляд резолюції щодо ситуації в Україні на наступну сесію, яка повинна відбутися 10-11 листопада в Брюсселі.

У Європарламенті були зареєстровані чотири проекти резолюції відносно України від різних політичних сил і ще один - загальний, узгоджений представниками всіх політичних груп. У ньому, зокрема, пропонувалося виразити стурбованість великою кількістю тверджень і достовірних повідомлень про те, що демократичні свободи і права, такі, як свобода зборів, свобода висловів і свобода засобів інформації, останнім часом знаходяться під загрозою.

Нагадаємо, 5 жовтня ц.р. Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) ухвалила резолюцію, в якій виразила стурбованість утисками основних демократичних свобод в Україні, на які останнім часом скаржаться політичні сили, неурядові організації і представники українських ЗМІ.