Джерело: ЄС може ввести ембарго на сирійську нафту

Євросоюз (ЄС) може ввести ембарго на сирійську нафту вже наступного тижня. Про це сьогодні повідомляє Reuters з посиланням на представника європейських дипломатичних кіл.

Євросоюз (ЄС) може ввести ембарго на сирійську нафту вже наступного тижня. Про це сьогодні повідомляє Reuters з посиланням на представника європейських дипломатичних кіл.

За його словами, перший раунд дискусій з даного питання відбувся 22 серпня в Брюсселі та дипломати не висловили принципових заперечень щодо запровадження подібних заходів щодо близькосхідної держави. "Якщо все піде за планом, то нафтове ембарго проти Сирії може бути введено вже в кінці наступного тижня", - заявив європейський дипломат.

Раніше повідомлялося, що ЄС готується розширити санкції відносно Сирії аж до нафтового ембарго. До обговорення цього питання та підготовки відповідної бази залучені експерти Єврокомісії. Нафтове ембарго може бути введено у відповідь на дії сирійської влади, що жорстоко пригнічує антиурядові виступи.

Напередодні, Рада Організації Об'єднаних Націй (ООН) з прав людини розпочала новий етап розслідування ситуації в Сирії, включаючи придушення масових акцій протесту з вимогами відставки чинного глави держави Башара Асада. Організація перевіряє ситуацію з придушенням акцій протесту в Сирії на предмет можливих злочинів проти людяності.

Раніше 23 серпня ц.р. Генеральний секретар Організації Об'єднаних Націй Пан Гі Мун розкритикував Президента Сирії Башара Асада за нездатність зупинити "кривавий конфлікт" всередині країни. Він зазначив, що сирійському лідерові не вдалося завершити військове протистояння, яке вже забрало життя близько 2 тис. осіб. За його словами, Асад дзвонив в Нью-Йорк і обіцяв Пан Гі Муну, що всі військові операції будуть припинені. "Шкода, що він не стримав свого слова", - сказав генсек ООН. Він нагадав, що багато світових лідерів закликали Асада припинити насильство, і висловив сподівання, що лідер Сирії "задовольнить їх вимоги".

За словами комісара ООН з прав людини Наві Піллай,  з початку заворушень у Сирії загинули 2,2 тис. осіб. Вона також заявила, що тільки з початку священного для мусульман місяця Рамадан (1 серпня) було вбито близько 350 осіб. Після заяви 17 серпня Президента Сирії Башара Асада про припинення військових операцій проти опозиції, за словами Піллай, також були жертви: 5 людей убито 18 серпня і 34 людини - 19 серпня. Представник ООН підкреслила, що загиблі були мирними демонстрантами, а не озброєними бойовиками, як стверджує влада Сирії.

Нагадаємо, з середини березня цього року в Сирії тривають масові заворушення, викликані аналогічними заворушеннями в інших країнах Близького Сходу та Північної Африки. Учасники заворушень вимагають відставки Президента Башара Асада та проведення політичних реформ. Глава держави пішов на ряд поступок опозиції, зокрема скасував надзвичайний стан, який діяв в країні з 1963 р., і оголосив про широку амністію.

Відзначимо, сирійська влада жорстко присікає несанкціоновані акції протесту, в тому числі застосовуючи армійські підрозділи. США і Євросоюз ввели ряд санкцій відносно сирійського керівництва, а Рада Безпеки ООН засудила відкрите порушення прав людини та застосування зброї проти мирних жителів.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top