ua en ru

Джерело: "Батьківщина" виключить зі своїх лав Королевську та ще кількох депутатів

Автор: RBC.UA
Партія "Батьківщина" прийме рішення про виключення зі своїх рядів Наталії Королевської, Євгена Суслова та Олексія Логвиненко. Про це РБК-Україна повідомило джерело з фракції БЮТБ.

Партія "Батьківщина" прийме рішення про виключення зі своїх рядів Наталії Королевської, Євгена Суслова та Олексія Логвиненко. Про це РБК-Україна повідомило джерело з фракції БЮТБ.

За інформацією джерела, це рішення пов'язане з тим, що ці депутати прийняли рішення балотуватися на виборах від Української соціал-демократичної партії.

Крім того, за інформацією джерела, колишній міністр фінансів Ігор Уманський також братиме участь у парламентських виборах від цієї партії.

Нагадаємо, що сьогодні в Києві відбувається з'їзд цієї партії.

Сьогодні Наталія Королевська була обрана головою Української соціал-демократичної партії.

Раніше головою УСДП був Володимир Ткаченко.

Зазначимо, сьогодні лідер фракції БЮТБ у ВР Андрій Кожем'якін заявив, що по закінченню засідання Верховної Ради України (ВР) народні депутати з фракції БЮТБ планують провести засідання фракції, на якому планують обговорити свої подальші дії в контексті опозиційної боротьби, плани з проведення передвиборної кампанії і заяву лідера БЮТБ Юлії Тимошенко про можливість об'єднання опозиції.

Також зазначимо, що Голова Верховної Ради України (ВР) Володимир Литвин під час ранкового засідання парламенту оголосив про вихід народного депутата Романа Забзалюка зі складу парламентської фракції БЮТ-Батьківщина.

Аналітики зазначають, що вихід Забзалюка з фракції БЮТБ свідчить про те, що латентний розкол у середовищі «біло-сердечних" перейшов у публічну фазу. Про це заявив директор Центру суспільно-інформаційних технологій "Форум" Валерій Димов.
"Цікаво, що ще три дні тому Юлія Тимошенко опублікувала в ЗМІ відкритий лист, в якому назвала інформацію про розкол в свій партії "цинічними провокаціями". Однак сьогоднішній вихід Забзалюка з фракції змушує замислитися над ступенем об'єктивності таких тверджень лідера" Батьківщини" - зазначив політолог .

Аналітик зазначив, що "першим серйозним сигналом про те, що не все так добре в "бютівському королівстві" стала відставка Івана Кириленка - одного з найяскравіших лідерів цієї політичної сили - з посади керівника фракції".
"Сьогоднішня заява Забзалюка ще раз підтверджує - БЮТ залишають найсильніші і авторитетні бійці в партії", - підкреслив Валерій Димов.

"Роман Забзалюк - незмінна "права рука" нинішнього керівника фракції Андрія Кожем'якіна, сам обіймав посаду заступника голови фракції, входив у дуже вузьке коло бютівців, які мали прямий контакт з Юлією Володимирівною», - розповів політолог.
"Тому зараз, - зазначив він, - інтрига розгортатиметься навколо того, "під кого" Забзалюк вийшов з БЮТ.

Нагадаємо, вчора партії "За Україну" і "Фронт змін" домовилися про спільну опозиційну діяльність та підготовку загальних списків кандидатів у депутати.

Керівник депутатської групи "За Україну" В'ячеслав Кириленко сказав: «Наша основна мета - це перемога на чергових парламентських виборах в 2012 р., тому політична партія "За Україну" відмовляється від висування кандидатів у загальнодержавному багатомандатному окрузі на чергових виборах, а політична партія "Фронт змін" підтримає узгоджених кандидатів, запропонованих партією "За Україну" на окремих одномандатних виборчих округах".

Голова партії "За Україну" В'ячеслав Кириленко зазначив, що очолить виборчий список Арсеній Яценюк.

Сам Яценюк сказав: "Ми йдемо для того, щоб отримати довіру народу. Для того, щоб українська опозиція перемогла. Саме тому було прийнято серйозне рішення В'ячеславом Кириленко щодо об'єднання опозиційних сил і підписання угоди про спільну опозиційну діяльність".

Голова фракції БЮТБ Андрій Кожем'якін також вчора заявив, що партія "Батьківщина" об'єднається з "Фронтом змін" у форматі єдиних списків кандидатів на виборах в 2012 р.

Нагадаємо, наприкінці листопада Арсенія Яценюк повідомляв, що комітет опору диктатурі створив робочу групу для формування єдиного списку кандидатів від опозиції у мажоритарних округах.

За його словами публічне оголошення списку всіх кандидатів на мажоритарні округи відбудеться не раніше лютого 2012 р.
У жовтні Яценюк заявляв, що опозиційні партії не будуть формувати єдиний список кандидатів у народні депутати на парламентські вибори 2012 року. Тоді тими самими словами, що і зараз, він пояснював протилежну нинішній, думку:
"Йдучи одним списком, опозиційні сили набирають завжди менше голосів, ніж кожна опозиційна партія окремо. Про це свідчать соціологічні дослідження, а також практика в країнах Європи. Щоб набрати більше голосів, опозиційні сили підуть на наступні парламентські вибори двома колонами".

Він додав, що опозиційні сили об'єднаються в парламенті вже після виборів.
Закон про вибори народних депутатів набув чинності 10 грудня. Документом вводиться змішана система виборів: 50% депутатів будуть обиратися за списками партій і 50% - у мажоритарних округах. Виборчий бар'єр для партій - 5%.