Іспанські банки можуть отримати 13 млрд євро від китайських інвесторів

Китайські інвестори, включаючи суверенний інвестиційний фонд КНР, розглядають можливість вливання коштів в іспанську економіку. Зокрема, мова йде про інвестиції в іспанські банки, передає Reuters.

Китайські інвестори, включаючи суверенний інвестиційний фонд КНР, розглядають можливість вливання коштів в іспанську економіку. Зокрема, мова йде про інвестиції в іспанські банки, передає Reuters.

Обсяг капіталовкладень може досягти 13 млрд євро, повідомили сьогодні джерела в урядових колах Іспанії після зустрічі прем'єр-міністра країни Хосе Луїса Родрігеса Сапатеро з представниками фінансових кіл КНР.

Зволікання в питанні рекапіталізації іспанських ощадних банків, на балансі яких знаходиться багато "поганих кредитів", зводить нанівець спроби країни переконати інвесторів у власній платоспроможності й у відсутності необхідності звертатися за фінансовою допомогою до Євросоюзу і Міжнародного валютного фонду, як це зробили колеги з регіону.

Згідно з офіційними оцінками, банкам Іспанії необхідно близько 15 млрд євро, щоб вписатися в нові стандарти, встановлені ЄС. Однак незалежні експерти називають суму куди більш високу, а саме - 100 млрд євро. Дана сума виправдана, враховуючи збитки від зниження вартості нерухомості, вважають вони.

Відзначимо, що іспанський прем'єр-міністр цього тижня перебуває з візитом в Китаї та Сінгапурі, де він проводить ряд зустрічей з керівниками інвестиційних фондів. Як відзначають спостерігачі, Сапатеро має намір переконати китайських інвесторів вкласти кошти у фінансову систему Іспанії.

Судячи з наявних даних, спроби іспанської влади можуть привести до бажаного результату. Як повідомили поінформовані особи, китайський суверенний інвестиційний фонд China Investment Corporation розглядає можливість інвестицій у розмірі 9 млрд євро, у той час як приватні інвестори можуть влити в іспанську економіку ще 4 млрд євро.

Раніше сьогодні Сапатеро висловив впевненість, що Іспанія зможе домогтися запланованого зниження дефіциту бюджету без додаткових заходів жорсткої економії. За його словами, Іспанія знову завоювала довіру інвесторів, а звернення Португалії за фінансовою допомогою означає кінець боргової кризи в Європі.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся