Ісландські геологи чекають подальшого посилення активності вулкану

Діяльність вулкану в Ісландії активізувалася, нові хмари пилу піднялися на висоту понад 8 км

Діяльність вулкану в Ісландії активізувалася, нові хмари пилу піднялися на висоту понад 8 км, передає РБК з посиланням на Associated Press.

Ісландські геологи чекають подальшого посилення активності вулкану. Такий прогноз став можливий після часткового прояснення неба над вулканом, що дозволило розпочати проведення детального аналізу ситуації з літаків.

Крім того, на думку вчених, у міру того як крижана шапка навколо вулкану буде продовжувати танути під дією вулканічної магми, очікується освіта більшого числа хмар з частинками попелу. У свою чергу, це явище може ще більше ускладнити ситуацію з авіаперевезеннями в Європі.

Вулкан, розташований приблизно в 150 км від столиці Ісландії Рейк'явіку, близько льодовика Ейяфьяллайекюль, почав вивергатися 20 березня 2010 р. 14 квітня ц.р. сталось повторне виверження. У результаті утворилися хмари вулканічного попелу, що простяглися спочатку до північної частини Шотландії, а потім рушили в бік Данії та інших північноєвропейських країн.

Через вулканічний попіл, що може серйозно пошкодити двигуни літака, ще 15 квітня було скасовано сотні рейсів в Данії, Норвегії, Швеції, Фінляндії, Франції, Нідерландах, Німеччині та Бельгії. Через хмари вулканічного попелу також були закриті аеропорти Великобританії. Повністю припинено роботу повітряних гаваней у шотландських містах Абердін, Едінбург і Глазго, ірландському Белфасті та англійською Ньюкаслі. Крім того, скасовано сотні рейсів з лондонського аеропорту Хітроу - найбільшого за пасажиропотоком в Європі; порушена робота інших аеропортів британської столиці - Гатвік і Стенстед.

Низка українських авіакомпаній, зокрема "Міжнародні авіалінії України", "АероСвіт" і Wizz Air, а також скасували ряд рейсів у зв'язку з хмарою пилу. Трансантлантичні рейси виконуються в обхід зони хмари по південній трасі, у зв'язку з чим збільшується час перельоту.

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся