ua en ru

Ісламісти вимагають відставки уряду Єгипту

Автор: RBC.UA
У Єгипті ісламістська організація "Брати-мусульмани", яка отримала за підсумками парламентських виборів найбільшу підтримку виборців, закликала до негайної відставки уряду, затвердженого військовою владою. Про це повідомляє радіостанція "Свобода".

У Єгипті ісламістська організація "Брати-мусульмани", яка отримала за підсумками парламентських виборів найбільшу підтримку виборців, закликала до негайної відставки уряду, затвердженого військовою владою. Про це повідомляє радіостанція "Свобода".

У сьогоднішній заяві Партії свободи і справедливості - політичного крила "Братів-мусульман" - мовиться, що уряд не в змозі впоратися з проблемами в економіці та сфері безпеки.

Партія закликає сформувати коаліційний кабінет з представників партій, які ввійшли в новий парламент.

Нагадаємо, уряд на чолі з Камалем аль-Ганзурі був сформований на початку грудня 2011 р. Військове керівництво Єгипту наділило 78-літнього аль-Ганзурі повноважень глави держави, за винятком права контролю за військом і судовою гілкою влади, а уряд, в цілому, буде мати більшу свободу дій у порівнянні з попереднім.

Нагадаємо, аль-Ганзурі, з січня 1996 р. по жовтень 1999 р. вже виконував обов'язки глави уряду Єгипту. Це викликало народний гнів і масові демонстрації проти призначення чиновника на посаду прем'єра.

Уряд аль-Ганзурі має піти у відставку в середині цього року - після виборів нового Президента Єгипту, які були призначені на червень.

11 лютого Єгипет відзначив першу річницю відставки Хосні Мубарака. Однак прості громадяни вже не висловлюють з цього приводу такої бурхливої радості як раніше, що, на думку експертів, є явною ознакою посилення протиріч в єгипетському суспільстві.

Зараз в країні йде становлення нових органів державної влади. Судячи за підсумками виборів в нижню палату парламенту, Єгипет має всі шанси втратити статус світської держави. Після трьохетапного голосування понад 60% місць у законодавчому зборах дісталося ісламістам, в першу чергу політичному крилу "Братів-мусульман", а також ісламським консерваторам - салафітам. Разом з тим, вибори поки що не вирішили головних проблем Єгипту, які полягають в стабілізації економіки країни і вироблення життєздатної політичної стратегії на майбутнє.

Економісти відзначають, що після революції і наступних потрясінь економіка арабської республіки перебуває у вкрай жалюгідному стані. Тривала політична нестабільність викликає зростання дефіциту бюджету і зниження курсу національної валюти. Єгипет має намір у березні залучити кредит МВФ у розмірі 3,2 млрд дол.

Нагадаємо, Мубарак став другим лідером, якого скинули в ході "арабської весни". Він пішов у відставку в кінці свого шостого президентського терміну. Зараз він єдиний з колишніх правителів, хто перебуває під слідством.