Позов "Газпрому" до "Нафтогазу" може бути поданий тільки за підсумками закупівель газу в 2012 р

ВАТ "Газпром" не виключає подання позову до "Нафтогазу України" у разі невідповідності обсягів закупівель газу контрактним, але це питання може бути вирішене тільки за підсумками закупівель в 2012 р. Про це повідомив за підсумками річних зборів акціонерів компанії голова правління "Газпрому" Олексій Міллер.

ВАТ "Газпром" не виключає подання позову до "Нафтогазу України" у разі невідповідності обсягів закупівель газу контрактним, але це питання може бути вирішене тільки за підсумками закупівель в 2012 р. Про це повідомив за підсумками річних зборів акціонерів компанії голова правління "Газпрому" Олексій Міллер.

Він повторив, що "Газпром" і "Нафтогаз" не домовилися про зниження річного обсягу поставок за контрактами і сказав, що "ніяких змін немає", нагадавши, що в контракті прописаний максимальний обсяг закупівель газу України в обсязі 52 млрд куб. на рік.

За словами Міллера, України зобов'язана взяти газу стільки, щоб не було перебоїв з транзитом російського газу і поставок на її внутрішній ринок.

Сьогодні "Газпром" підтвердив, що у нього немає підстав для зниження ціни на газ та обсягів поставок.

Нагадаємо, раніше в "Газпромі" заявляли, що не виключені судові розгляди з Україною в разі невиконання зобов'язань із закупівель природного газу.

Кабмін України вже затвердив газовий баланс країни на 2012 р., передбачивши скорочення закупівель у "Газпрому" на третину, в порівнянні з контрактними обсягами - до 27 млрд куб. м. Позавчора глава Міненерговугілля Юрій Бойко заявив, що заявка з "Газпромом" узгоджена, однак російська сторона досить жорстко спростувала цю заяву.

Нагадаємо, в 2011 р. "Газпром" програв позови грецької компанії DEPA, італійської компанії Edison і німецьким RWE і E.ON, які домоглися зниження ціни і обсягів закупівлі газу в суді.

Україна споживає близько 55 млрд куб. м. газу на рік, половина з якого імпортується з Росії. У 2012 р. середня ціна російського газу складе, за оцінками "Нафтогазу", 440 дол за тис. куб. м. Україна просить Росію знизити ціну на газ з 416 дол за тис. кубометрів до 250 дол Повідомлялося, що натомість Київ готовий віддати Росії 33% у тристоронньому консорціумі з управління українською ГТС. Крім того, за неофіційною інформацією, в обмін на зниження ціни до 250 дол за тисячу кубометрів "Нафтогаз" готовий викупляти законтрактовані обсяги, а також пропонує допустити Росію до розробки сланцевих родовищ в Україні. Поки переговори тривають, Київ розглядає можливість закупівлі палива в Німеччині. За словами Бойко, Німеччина і Туркменістан можуть імпортувати в Україну по 5 млрд куб. м газу щорічно. Бойко також нагадав, що Україна також обговорює можливість покупки зрідженого природного газу з США і Катару.

"Газпром" і "Нафтогаз України" 19 січня 2009 р. підписали два контракти: купівлі-продажу на період 2009-2019 рр.. і про об'єми і умови транзиту природного газу через територію України на 2009-2019 рр.. Контракт на поставку газу передбачає щоквартальне формульне зміна ціни. Ціна газу для України в II кварталі 2012 р. складає 425 дол. / Тис. куб. м проти 416 дол в I кварталі 2012 р. Україна в останні кілька років активно намагається ці контракти переглянути, або хоча б зменшити обсяг закупівель російського газу. У 2011 р. Україна імпортувала 44 млрд 801 млн 404,2 тис. куб. м. газу, що на 22,43% більше обсягу 2010 р. У вартісному виразі імпорт газу в 2011 р. виріс на 49,5% - до 14 млрд 046 млн 027,6 тис. дол

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся