ua en ru

Ірландський парламент відмовився приймати "список Магнітського" (відео)

Автор: RBC.UA
Ірландський парламент не прийматиме "список Магнітського", на фігурантів якого, російських чиновників, планувалося накласти візові і фінансові санкції. Зі звернення комітету парламенту Ірландії з міжнародних справ до уряду країни вилучені відповідні пункти.

Ірландський парламент не прийматиме "список Магнітського", на фігурантів якого, російських чиновників, планувалося накласти візові і фінансові санкції. Про це повідомляє The Irish Times. Із звернення комітету парламенту Ірландії з міжнародних справ до уряду країни вилучені відповідні пункти.

Сенатор Джим Уолш від партії "Фіанна Файл", який був ініціатором введення "чорного списку" для російських чиновників, висловив розчарування тим, що, у результаті, санкції введені не будуть. За пом'якшення тону звернення парламенту по відношенню до РФ висловилися сенатори від правлячої "Фіне Гел"

Підсумковий документ в остаточній редакції парламентського комітету у міжнародних справах містить лише висловлення "заклопотаності" у зв'язку із смертю російського юриста компанії Hermitage Capital Сергія Магнітського.

Читайте також: Закритий "список Магнітського" в два рази коротший за основний

Зазначимо, що 25 квітня стало відомо, що на початку березня посол РФ в Ірландії Максим Пєшков надіслав лист в комітет у міжнародних справах ірландського парламенту, в якому писав, що прийняття "списку Магнітського" може "негативно позначитися на хід переговорів щодо угоди про усиновлення російських дітей-сиріт" між Росією та Ірландією.

"Список Магнітського" складається з 18 російських чиновників, на думку американської влади, причетних до загибелі Магнітського в СІЗО в 2009 році. Крім того, в списку фігурують двоє громадян РФ, підозрюваних у вбивстві колишнього охоронця Рамзана Кадирова у Відні і головного редактора російської версії журналу Forbes Пола Хлебнікова.

Читайте також: Росія відповіла США на "список Магнітського" (відео)

Нагадаємо, 12 квітня 2013 р. Міністерство фінансів США опублікувало так званий "список Магнітського". Всупереч очікуванням, в ньому не опинилося ні депутатів російської Державної думи, ні чиновників високого рангу. Раніше, 16 листопада 2012 р., законопроект був схвалений переважною більшістю Конгресу США. 6 грудня 2012 р. "закон Магнітського" був проголосований у Сенаті США.

Читайте також: У США опублікований "список Магнітського" - серед 18 фігурантів немає "гучних прізвищ" (відео)

28 грудня 2012 р. Президент Росії Володимир Путін підписав закон - відповідь на "акт Магнітського", що забороняє громадянам США усиновляти російських сиріт. Одним з найрезонансніших пунктів нового закону стала заборона на передачу дітей, що є громадянами РФ, на усиновлення (удочеріння) громадянами США, а також здійснення діяльності на території РФ органів і організацій в цілях підбору дітей що є громадянами РФ, на усиновлення (удочеріння) громадянам США, охочим усиновити (удочерити) вказаних дітей. Припиняється від імені РФ дія угоди між РФ і США про співпрацю в області усиновлення (удочеріння) дітей, підписаної у Вашингтоні 13 липня 2011 р.

Крім того, Міністерство закордонних справ 13 квітня опублікувало на своєму сайті список з 18 громадян США, яким заборонений в'їзд на територію Росії.