Іран запустив у космос черепах

У ході проведених випробувань іранської ракети-носія "Кавошгар-3 місцеві космічні фахівці провели експеримент з живими організмами, повідомляє Associated Press з посиланням на місцеві ЗМІ.

У ході проведених випробувань іранської ракети-носія "Кавошгар-3" місцеві космічні фахівці провели експеримент з живими організмами, повідомляє Associated Press з посиланням на місцеві ЗМІ

Згідно репортажу місцевого телеканалу Al-Alam, ракета була укомплектована спеціальною "експериментальною капсулою", до якої вчені помістили мишу, двох черепах і з десяток інших організмів, схожих на черв'яків. Про подальшу долю "астронавтів" нічого не повідомляється.

Відзначимо, що паралельно із запуском пройшла презентація трьох супутників зв'язку іранського виробництва ( "Толу", "Месбах 2" і "Навід"), а також ракети-носія "Сіморг". На церемонії був присутній президент країни Махмуд Ахмадінежад.

Нагадаємо, що в листопаді 2009 р. іранська влада заявляла про свій намір запустити супутник зв'язку "Месбах" за допомогою Італії в період з березня 2011 р. по березень 2012 р. Планується, що запуск відбудеться з італійського космодрому, після чого супутник буде знаходитися на навколоземній орбіті для передачі даних протягом трьох років. На сьогоднішній день налічується вже два іранських супутника, один з яких був запущений в 2005 р. ракетою-носієм "Космос-3" з космодрому Плесецьк в Росії, а другий - 3 лютого 2009 р. з космодрому Семнан в Ірані.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся