ua en ru

Іран успішно випробував нову ракету-носій

Автор: RBC.UA
Іран провів успішне випробування ракети "Кавошгар-3", призначеної для виведення на орбіту космічних супутників. Про це повідомляє Associated Press з посиланням на іранське державне телебачення. Згідно з репортажем місцевого телеканалу Al-Alam, ракета несла на собі "експериментальну капсулу". Подальших подробиць запуску не наводиться.

Іран провів успішне випробування ракети "Кавошгар-3", призначеної для виведення на орбіту космічних супутників. Про це повідомляє Associated Press з посиланням на іранське державне телебачення. Згідно з репортажем місцевого телеканалу Al-Alam, ракета несла на собі "експериментальну капсулу". Подальших подробиць запуску не наводиться.

У ефірі іранського держтелебачення було, зокрема, показано, як місцеві космічні фахівці перед запуском поміщають до капсули мишу, двох черепах і з десяток інших організмів, схожих на хробаків.

Сьогодні ж офіційні ЗМІ Ісламської Республіки оголосили про створення трьох супутників зв'язку іранського виробництва - "Толу", "Месбах 2" і "Навід", а також ракети-носія "Сіморг". Презентація супутників для широкої громадськості була проведена сьогодні на спеціальній церемонії, на якій був присутній, зокрема, Президент Ірану Махмуд Ахмадінежад.

За інформацією держтелебачення, ракета-носій "Сіморг" здатна нести супутник масою 100 кг і виводити апарати на орбіту заввишки до 500 км над Землею.

Нагадаємо, що в листопаді 2009 р. іранська влада заявляла про свій намір запустити супутник зв'язку "Месбах" за допомогою Італії в період з березня 2011 р. по березень 2012 р. Планується, що запуск відбудеться з італійського космодрому, після чого супутник знаходитиметься на навколоземній орбіті для передачі даних впродовж трьох років. На сьогоднішній день налічується вже два іранські супутники, один з яких був запущений в 2005 р. ракетою-носієм "Космос-3" з космодрому Плесецьк в Росії, а другий - 3 лютого 2009 р. з космодрому Семнан в Ірані.

Розробка Іраном власних ракетоносіїв турбує США та інші західні країни, оскільки це означає створення потенційних "технологій подвійного призначення". Сьогоднішні випробування, без сумніву, викличуть нові питання з приводу іранських ракетних технологій та їх зв'язку з ядерною програмою країни. Світова спільнота підозрює Іран в спробах створити власну ядерну зброю. Іран, у свою чергу, наполягає на мирному характері своєї ядерної програми. Відзначимо, що незадовго до запуску ракети-носія Махмуд Ахмадінежад заявив, що його країна готова відправити за кордон деякий об'єм збагаченого урану, з тим щоб в обмін отримати паливо для дослідницького реактора в Тегерані.