ua en ru

Іран розпочав виробництво ракет малої дальності

Автор: RBC.UA
Іран розпочав виробництво ракет малої дальності, призначених для ураження цілей на морі. Як повідомив міністр оборони країни Ахмад Вахіді, ракети Nasr ("Перемога") здатні знищувати цілі водотоннажністю до 3 тис. т, передає іранський телеканал Press TV.

Іран розпочав виробництво ракет малої дальності, призначених для ураження цілей на морі. Як повідомив міністр оборони країни Ахмад Вахіді, ракети Nasr ("Перемога") здатні знищувати цілі водотоннажністю до 3 тис. т, передає іранський телеканал Press TV.

А.Вахіді також уточнив, що ракети можуть базуватися як на суші, так і на воді. Трохи пізніше в них буде додана можливість запуску з вертольотів і підводних човнів.

Нагадаємо, у лютому ц.р. Іран повідомив про успішно проведений випробувальний запуск ракети-носія "Кавошгар-3", яка призначена для виводу на орбіту космічних супутників. Також офіційні ЗМІ Ісламської Республіки оголосили про створення трьох супутників зв'язку іранського виробництва - "Толу", "Месбах 2" і "Навід", а також ракети-носія "Симорг", яка здатна нести супутник масою 100 кг і виводити апарати на орбіту висотою до 500 км над Землею. Презентація супутників була проведена 3 лютого на спеціальній церемонії, на якій був присутній президент Ірану Махмуд Ахмадінежад.

Ракетні розробки Ірану викликають чималу заклопотаність Заходу. Сполученим Штатам довелося навіть скоректувати програму по розміщенню елементів протиракетної оборони - у вересні минулого року Вашингтон відмовився від старих планів по розміщенню елементів ПРО в Чехії і Польщі. Проте, як заявив міністр оборони США Роберт Гейтс, США не відмовилися від ідеї ракетної оборони в Європі, оскільки Іран зосередився на розробках ракет малої і середньої дальності.

Іран із незмінною постійністю оголошує про нові досягнення військово-промислового комплексу. Як вважають експерти, у ряді випадків ці досягнення сильно перебільшені. У Тегерані прагнуть показати, що не дивлячись на міжнародні санкції відносно ядерної програми, країна демонструє технічний прогрес і готова відобразити будь-який військовий удар. Так, 19 лютого ц.р. Іран оголосив про спорудження першого вітчизняного ескадреного міноносця, що отримав назву "Джамаран". У репортажі про спуск корабля на воду іранське держтелебачення назвало спорудження есмінця "значним технологічним проривом для Військово-морських сил країни". "Джамаран" - перший есмінець іранського виробництва, оснащений керованими протикорабельними і зенітними ракетами класу "поверхня-повітря", а також торпедним апаратом. Крім того, на борту є сучасний радар і вертолітний майданчик.