Іран відкинув нову резолюцію РБ ООН щодо програми зі збагачення урану
Іран в черговий раз повторив, що не має наміру згортати програму збагачення урану, незважаючи на резолюції Ради Безпеки ООН. Іранська делегація в ООН розповсюдила заяву, в якій відкинула нову резолюцію Ради Безпеки як "безпідставну і неконструктивну". Представники Ісламської Республіки зазначили, що рішення Ради Безпеки щодо Ірану "не тільки позбавлені справедливості і об'єктивності, але також не мають ніякої значущості і легітимної основи", передає Reuters. Раніше сьогодні стало відомо, що Рада Безпеки ООН на закритому засіданні одноголосно прийняла чергову резолюцію з Ірану. Документ носить несанкційний характер і є підсумком компромісу між США та їх союзниками з одного боку і Росією та Китаєм - з іншого. Як і попередні резолюції, остання вимагає від Ісламської Республіки заморозити програму збагачення урану і встати на шлях повноцінної співпраці з Міжнародним агентством з атомної енергії (МАГАТЕ). Текст резолюції, прийнятий 15 членами Ради Безпеки, закликає Тегеран "невідкладно і повною мірою виконувати свої зобов'язання", які були обумовлені в попередніх резолюціях РБ ООН 2006-2008 рр. Остання резолюція також посилає до "двонаправленого" принципу врегулювання іранського питання, яке було прийняте групою "5 плюс 1" (Росія, США, Китай, Великобританія, Франція, Німеччина). Цей підхід пропонує Тегерану альтернативу - припинити збагачення урану в обмін на економічні та політичні преференції або зіткнутися із загрозою нових санкцій у разі відмови. Нагадаємо, РБ ООН вже тричі приймав резолюції, що вводять санкції відносно Ірану за відмову останнього співпрацювати відносно своєї ядерної програми. Зокрема, були заморожені рахунки іранських банків, а ряду іранських керівників і інших діячів заборонили в'їзд до більшості країн. Крім того, на Іран були накладені і серйозні торгові обмеження. Перша резолюція РБ ООН щодо Ірану була прийнята в грудні 2006 р., третя - в березні 2008 р.