ru ua

Іран почав будівництво нового заводу зі збагачення урану

Автор: RBC.UA
Іран почав будівництво чергового підприємства зі збагачення урану. Про це повідомив помічник іранського лідера Махмуда Ахмадінежада Можтаба Самаре Хашемі. Він уточнив, що глава держави вже "затвердив місце для нового підприємства", передає передає РБК з посиланням на іранський телеканал Press TV.

Іран почав будівництво чергового підприємства зі збагачення урану. Про це повідомив помічник іранського лідера Махмуда Ахмадінежада Можтаба Самаре Хашемі. Він уточнив, що глава держави вже "затвердив місце для нового підприємства", передає передає РБК з посиланням на іранський телеканал Press TV.

Він відзначив, що закінчення будівництва намічене на цей рік.

9 лютого Іран оголосив про початок виробництва урану з рівнем збагачення до 20%. Донині Іран виробляв уран із ступенем збагачення в 3,5%. При цьому збройовий уран має ступінь збагачення вище 90%.

Фахівці-атомники відзначають, що збагачення урану до 20% матиме принципове значення для підтримки роботи дослідницького реактора в Тегерані, який виробляє ізотопи медичного призначення. Тегеранський реактор виробляє 20 різних радіоізотопів для лікування ракових хворих і працює на урані U-235 із ступенем збагачення в 20%.

Захід відреагував на останні кроки Тегерана погрозами нових санкцій. Міністр оборони США Роберт Гейтс заявив, що Іран не залишає світовій спільноті іншого вибору, окрім подальших каральних заходів. В той же час глава МЗС Франції Бернар Кушнер назвав останні заяви Ісламської Республіки "політичним блефом". На думку французького міністра, у Ірану немає технічних можливостей по збагаченню урану до 20%, Тегеран в черговий раз "шантажує" міжнародне співтовариство.

10 квітня в Ірані була представлена нова потужна центрифуга для збагачення урану. Як заявив тоді глава іранської Організації з атомної енергії Алі Акбар Салехи, механічні випробування центрифуг нового покоління, які в шість разів потужніше за центрифуги першого покоління, пройшли успішно. Планується, що вони будуть введені в експлуатацію до березня 2011 р. За словами президента Ірану Махмуда Ахмадінежада, нові центрифуги забезпечать функціонування шести атомних електростанцій.

США і низка інших країн Заходу підозрюють Іран в розробці ядерної зброї під прикриттям програми мирного атома і наполягають на введенні нових санкцій проти Тегерана. Рада Безпеки ООН в попередні роки вже прийняла декілька резолюцій і наклала на Іран санкції, вимагаючи відмовитися від збагачення урану. Тегеран всі звинувачення відкидає, заявляючи, що його ядерна програма носить безумовно мирний характер.