ua en ru

Іран готовий розглянути нові пропозиції щодо обміну ядерним паливом

Автор: RBC.UA
Іран розгляне будь-які нові пропозиції від провідних країн по обміну ядерним паливом, повідомив міністр закордонних справ Манучер Моттакі у вівторок після зустрічі зі своїм турецьким колегою.

Іран розгляне будь-які нові пропозиції від провідних країн по обміну ядерним паливом, повідомив міністр закордонних справ Манучер Моттакі у вівторок після зустрічі зі своїм турецьким колегою, повідомляє Reuters.

Міністр закордонних справ Туреччини Ахмет Давутоглу прибув до Тегерана в понеділок увечері для того, щоб спробувати переконати Іран прийняти пропозицію ООН про обмін ядерним паливом. Світова спільнота загрожує Ірану новими санкціями, якщо він не прийме угоду.

Західні країни побоюються, що Тегеран планує створити атомну зброю, і запропонували іранській владі збагачувати уран за кордоном. Іран вирішив самостійно очищати ядерне паливо до 20%, хоча і не поставив крапку в переговорах про відправку 3,5% урану за кордон для подальшого збагачення.

Туреччина, яка перебуває в дружніх відносинах з Іраном, запропонувала свою допомогу у вирішенні розбіжностей між провідними світовими державами і Іраном з ядерного питання.

Іран заявляє, що збирається використовувати ядерне паливо виключно в мирних цілях.

У свою чергу Президент Росії Дмитро Медведєв, вчора на зустрічі з прем'єр-міністром Ізраїлю Беньямін Нетаньяху заявив, що Росія не виключає введення санкцій проти Ірану, в разі якщо ісламська республіка не виконає зобов'язань з приводу ядерної програми.

Раніше, Президент США Барак Обама заявив, що США разом із союзниками розробляють ряд "далекосяжних санкцій" проти Ірану. На його думку, рішення Ірану почати процес виробництва урану з рівнем збагачення до 20% свідчить про відмову Тегерана вести діалог з міжнародною спільнотою.

Нагадаємо, 11 лютого Президент Ісламської Республіки Махмуд Ахмадінежад заявив, що іранські фахівці виробили першу партію урану, збагаченого до 20%, і мають технічні можливості з виробництва і більше збагаченого урану.

Минулого року США, Росія і Франція під егідою МАГАТЕ виробили план, що передбачає обмін значної частини іранських запасів низькозбагаченого урану на готові паливні стрижні для тегеранського реактора. Передбачалося, що вивезений з Ісламської Республіки уран буде дозбагачуватися в Росії, а паливні стрижні будуть виготовлятися у Франції. Світові держави сподівалися, що така угода дозволить скоротити запаси іранського ядерного палива і хоча б у короткостроковій перспективі знизити потенціал Ісламської Республіки зі створення ядерної зброї.

Однак Тегеран відмовився від запропонованих йому умов.